Šestigólová přestřelka v Boleslavi skončila remízou

19. 9. 2010 19:26
Brno - Bohemians 1905, M. Boleslav - Teplice 3:3
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Fotbalisté Českých Budějovic uhráli v 9. kole Gambrinus ligy už šestou remízu. Tentokráte vezou bod za výsledek 1:1 s Ústím nad Labem. Skóre otevřel zkraje druhé půle domácí Valenta, dvacet minut před koncem srovnal Mezlík. Závěr utkání hodně poznamenala nervozita z obou stran, což nakonec vyústilo ve dvě vyloučení.

Druhou výhru v řadě vybojovalo Brno, které zvítězilo Dostálkovým gólem v závěru 1:0.

Velké přestřelky byly svědky diváci v Mladé Boleslavi, odkud si odváží bod za remízu 3:3 Teplice.

Brabec ke Slavii zášť necítí: S Jarolímem nemám problém
Baník poznal po delší době výhru. Olomouc nadělovala

Na Ústí ještě očividně ležela deka z minulého zápasu v Plzni, odkud si Severočeši odvezli debakl 0:7. Rovněž Jihočeši vsadili spíše na obrannou taktiku, a tak se šancí příliš neurodilo. Až po necelé půlhodině hry nebezpečně pálil Jindráček. Za pár minut se ocitl ve velké příležitosti Volek, jenže první pokus skončil i díky teči na břevně a úspěšný nebyl ani v následném skluzu.

V 56. minutě se už domácí radovali, když Valenta přesnou hlavičkou zužitkoval Volkův roh. Vedení však ústeckému týmu vydrželo jen čtvrthodinu, z pravé strany se totiž trefil Mezlík.

O chvíli později šli domácí do desíti, když po strkanici viděl červenou kartu Vrtělka. Stejný kartonek pak rozhodčí Adam ukázal Stráskému, který hasil rodící se sólo Benčíka. Stráský přitom na hřišti pobyl sotva pár desítek sekund.

V Brně i Boleslavi se rozhodlo v závěru

Přestože v Brně vyhrálo domácí mužstvo, zprvu byli třem bodům daleko blíže Bohemians 1905. V úvodních minutách musel při šancích Škody a Nikla zasahovat na brankové čáře Trousil. V prvním případě míč dokonce v bráně skončil, ale kvůli ofsajdu gól neplatil.

Ve 39. minutě měl gól na kopačce Došek, jenže Sňozík skvělým zákrokem "klokany" zachránil. Konečky prstů musel vytahovat mimo tři tyče i střelu Dřížďala brzy po změně stran. A tak se o všem rozhodlo v 81. minutě, kdy se trefil kapitán Dostálek.

To v Mladé Boleslavi se s góly roztrhnul pytel. Už na konci první půlhodinky svítil na ukazateli skóre zasloužený stav 0:2, když se v krátkém rozmezí dvakrát trefil Mareš. Ovšem už do přestávky bylo srovnáno. Chramosta nejprve vybídl ke skórování Kuliče a poté přidal branku sám.

Po přestávce gólové orgie poněkud opadly, přesto šli hosté v 74. minutě znovu do vedení, když míč poslal přesně pod břevno Vondrášek. Skvělá bitva si však zasluhovala remízový konec. Minutu před vypršením hrací doby jej zajistil hlavou Rolko.

9. kolo první fotbalové ligy:

FK Ústí nad Labem - SK Dynamo České Budějovice 1:1 (0:0)
57. Valenta - 72. Mezlík. Rozhodčí: Adam - Teuber, Koval. ŽK: Martykán, Benčík - Hudson, Ondrášek. ČK: 76. Vrtělka - 85. Stráský. Diváci: 2011.

Ústí n.L.: Novák - Polák, Džuban, Valenta, Janů - Doležal, Martykán (66. Benčík), Vrtělka, Volek (86. Veverka) - Jindráček, Kraut (80. Zachariáš). Trenér: Habanec.
Č. Budějovice: Kučera - Laštovka, Horejš, Lengyel, Žižka (41. Riegel) - Hudson, Černák, Otepka, Šíma (59. Ondrášek) - Mezlík, Pecka (84. Stráský). Trenér: Šilhavý.

FK Mladá Boleslav - FK Teplice 3:3 (2:2)
33. Kulič, 43. Chramosta, 89. Rolko - 23. a 29. Mareš, 74. Vondrášek. Rozhodčí: Kovařík - Večeřa, Štěrba. ŽK: Kalina - Verbíř, Ljevakovič, Mahmutovič. Diváci: 4080.

Mladá Boleslav: Miller - Kalina, Rolko, Dimitrovski, Fabián - Mendy, Procházka, Opiela, Táborský (70. Sedláček) - Chramosta, Kulič (77. Řezníček). Trenér: Stanner.
Teplice: Grigar - Vidlička, Smejkal, Hošek, Rosa - Kalivoda (67. Verbíř), Ljevakovič, Matula - Vondrášek (79. Došek), Mahmutovič, Mareš (85. Zoubele). Trenér: Plíšek.

FC Zbrojovka Brno - Bohemians 1905 1:0 (0:0)
Branka:
81. Dostálek. Rozhodčí: Paták - Lhoták, Handlíř. ŽK: Husár - Držík, Moravec, Lukáš. Diváci: 2714.

Brno: Lejsal - Dřížďal, Hudec, Trousil, Husár - Michálek, Dostálek, Rýdel, Střeštík (85. Hamouz) - Rabušic (71. Hodek), T. Došek (76. Kalabiška). Trenér: Večeřa.
Bohemians: Sňozík - Jindřišek, Lukáš, Nikl, D. Nešpor - Bartek (65. Trubila), Kaufman, Držík, Štohanzl (86. Bálek) - Moravec, Škoda (74. Cissé). Trenér: Hoftych.