Šest gólů za poločas, přesto šlágr mezi Anglií a Německem neměl vítěze

26. 9. 2022 23:05
Italští fotbalisté zvítězili v Maďarsku 2:0 a postoupili do Final Four Ligy národů. Anglie, která sestoupila z elitní skupiny, remizovala s Německem 3:3, když všechny góly padly ve druhém poločase.
Harry Kane se takto radoval z gólu, kterým v 83. minutě dovršil obrat na 3:2. Přesto Anglie nakonec nad Německem nezvítězila | Foto: Reuters

Němci odskočili ve Wembley do dvoubrankového vedení, když se trefili Gündogan z penalty a Havertz.

V rozmezí 72. až 83. minutě však domácí otočili stav, postupně se prosadili Shaw, Mount a z pokutového kopu Kane, který se trefil proti Němcům ve čtvrtém utkání v řadě. To se povedlo dosud jen Maďarovi Imremu Schlosserovi v letech 1909-1912.

Konečný výsledek ovšem stanovil Havertz. Angličané nevyhráli pošesté za sebou, tolik zápasů bez vítězství měli naposledy v roce 1993.

Maďaři po senzační páteční výhře 1:0 v Německu vedli skupinu A3 o dva body před Italy, mezi nejlepší čtyřku se však nakonec nedostali.

Hosté se v Budapešti ujali vedení v 27. minutě zásluhou Raspadoriho. Pojistku přidal krátce po změně stran Dimarco.

Úřadující mistři Evropy doplnili ve Final Four Chorvaty a Nizozemce. Poslední účastník vzejde ze vzájemného úterního souboje mezi Portugalskem a Španělskem v "české" skupině.

Rumunsko ve skupině B3 zdolalo 4:1 Bosnu a Hercegovinu, která už před zápasem měla jistý postup do elitní skupiny. Finsko zvítězilo v Černé Hoře 2:0.

Gruzie vyhrála na Gibraltaru 2:1 a potvrdila postup do skupiny B. Bulharsko zvítězilo v Severní Makedonii 1:0.

Závěrečné 6. kolo fotbalové Ligy národů:

Skupina A3:

Anglie - Německo 3:3 (0:0)

Branky: 72. Shaw, 75. Mount, 83. Kane z pen. - 67. a 87. Havertz, 52. Gündogan z pen.

Maďarsko - Itálie 0:2 (0:1)

Branky: 27. Raspadori, 52. Dimarco.

1. Itálie 6 3 2 1 8:7 11
2. Maďarsko 6 3 1 2 8:5 10
3. Německo 6 1 4 1 11:9 7
4. Anglie 6 0 3 3 4:10 3