Sešívaní srdcaři v naději. Slavia půjde nahoru, tvrdí Cipro

Aleš Vávra Aleš Vávra
11. 3. 2014 13:12
Slávistická legenda František Cipro předpovídá, že sešívání žádné starosti s udržením mít nebudou.
Jeden debakl, jedna výhra a jeden dobrý výkon bez bodů. To je jarní bilance Slavie.
Jeden debakl, jedna výhra a jeden dobrý výkon bez bodů. To je jarní bilance Slavie. | Foto: Lukáš Drštička

Praha - První zápas pod novým trenérem Alexem Pastoorem sice Slavii nepřinesl žádné body, jejim příznivcům ovšem přece jen vlil trochu optimismu do žil.

"Nepochybuju, že Slavia se úplně vyhne nějakým sestupovým starostem. Bude vyhrávat a dosáhne na osmé až desáté místo," tvrdí rozhodně bývalý slávistický trenér František Cipro.

Slavia sice po zemětřesení, které v minulém týdnu rozpoutal nově složený sportovní úsek klubu, první duel v Teplicích těsně prohrála, dojem ale Na Stínadlech zanechala dobrý.

Herní projev se fanouškům líbil

Hosté se snažili o útočný styl, jež jim v posledních letech nebyl vlastní. Branku sice nedali, i proto, že téměř celý druhý poločas hráli bez vyloučeného kapitána Gecova.

"To vyloučení hodně ovlivnilo zápas, byť bylo poměrně spravedlivé. Ale herní projev se mi líbil. A i to, že se nový trenér nebojí ukázat na mladé hráče," říká Lukáš Vala, hlavní postava slávistické fanouškovské obce.

Na mysli má především devatenáctiletého středopolaře Roberta Hrubého, který dostal šanci, byť měl doposud v lize odehranou jedinou minutu.

Šéf kotle: Ofenzivní styl přivítám

Vala si myslí, že se změna herního stylu ještě zdaleka neprojevila stoprocentně. Postupem času se má Pastoorův styl ještě více zofenzivnit.

"Přesto už tam nějaký progres vidět byl. Jistě to nepůjde hned, ale jsem jedině pro nechat tomu nějaký čas, i když se třeba ze začátku nebude tolik dařit. Lidi chtějí vidět góly, každý o tom jen mluví a málokdo se pak odváží skutečně ten ofenzivní styl přinést," míní šéf kotle přezdívaný "Strašák".

Podle Františka Cipra by měla Slavia brzy začít vyhrávat. Sešívaný srdcař, který v minulých letech tvrdě kritizoval nekvalitní složení kádru, je po zimní přestávce rozhodně spokojenější.

Boudjemaa a Necid, klíčové posily

"Přišlo šest hráčů, kteří týmu dodali větší kvalitu. O Necidovi se nemá cenu bavit, to je výborný útočník a je jen otázkou času, kdy se dostane do bývalé formy," říká Cipro.

Hodně se mu líbí francouzský záložník Damien Boudjemaa. "To je největší posila, navíc hráč, který se typově do Slavie ohromně hodí. Technický, rychlostní typ záložníka."

Když Slavia zopakuje výkon proti Teplicím, body podle zkušeného experta přijdou. "Neříkám, že ten kádr má na to, aby hrál o titul nebo o poháry. Ale rozhodně to není na nějaké sestupové starosti. Věřím, že přijde zápas, ve kterém Slavia klidně vyhraje o tři nebo čtyři góly a to jí nastartuje," dodává muž, jenž sešívané dovedl v roce 1996 k mistrovskému titulu.

Cipro: Vedení platí, vedení rozhoduje

A jak se slávistické legendě pozdával konec trenéra Koubka a manažera Šetrleho? "Dá se na to koukat ze dvou pohledů. Lidsky to nebylo šťastné, trochu nekorektní. Ale takové je povolání fotbalového trenéra. Vedení platí, vedení rozhoduje," podotýká Cipro.

"Pak je tu druhý pohled a sice, že ty výsledky pod trenérem Koubkem nebyly kdovíjaké. Slavia by zkrátka měla mít vyšší ambice. Čas ukáže, jestli ten krok byl správný či nikoli. Všechno je to o výsledcích," uzavírá expert.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Ukrajinský prezident Zelenskyj vyzval ruského prezidenta Putina, aby přijel na východní Ukrajinu a projednal s ním snížení napětí

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Porota dospěla k verdiktu v procesu s expolicstou Derekem Chauvinem, který čelí obvinení z vraždy černocha George Floyda, píše agentura AP

Zdroj: ČTK
Další zprávy