Laziu se vzdaluje Evropská liga. Padlo i v Udine

20. 4. 2013 22:57
Libor Kozák proseděl celý zápas na lavičce. Lazio nevyhrálo somý z posledních deseti zápasů.
Ilustrační foto.

Udinese - Fotbalisté Udine porazili ve 32. kole italské ligy v souboji o účast v příštím ročníku Evropské ligy Lazio Řím 1:0 a posunuli se před něj o skóre na šesté místo tabulky. Lazio, na jehož lavičce strávil celý zápas útočník Libor Kozák, nedalo gól podruhé za sebou.

Lazio je s bilancí pouhých dvou výher druhým nejhorším týmem v lize za posledních deset kol a ani dnes se mu nepodařilo nepříznivou sérii změnit. Ze druhého místa, které Římané drželi v polovině sezony, se sesunuli už mimo pohárové příčky na sedmé místo.

O jediný gól dnešního duelu se postaral v 19. minutě Antonio Di Natale, který se pověsil do vzduchu po centru Gabriela Silvy. Udine prodloužilo domácí neporazitelnost s Laziem na šest zápasů, trvá již od roku 2007.

Atalanta se přiblížila v utkání na hřišti FC Janov díky remíze 1:1 udržení, zato domácí zůstali na sestupové 18. příčce. Do vedení je dostal v šesté minutě Antonio Floro Flores, jenže už za dvě minuty vyrovnal po rohovém kopu obránce Cristiano Del Grosso.

Bergamo, které kvůli korupci začínalo soutěž s dvoubodovým odpočtem, je třinácté, Janovu chybí k záchraně bod na Sienu, která má však k dobru nedělní přímý duel o udržení proti Chievu.

Italská fotbalová liga - 33. kolo:

FC Janov - Bergamo 1:1 (6. Floro Flores - 8. Del Grosso), Udine - Lazio Řím 1:0 (19. Di Natale).

1. Juventus Turín 32 23 5 4 63:20 74
2. Neapol 32 18 9 5 58:30 63
3. AC Milán 32 17 8 7 56:35 59
4. Fiorentina 32 16 7 9 58:39 55
5. AS Řím 32 15 6 11 63:53 51
6. Udine 33 13 12 8 45:39 51
7. Lazio Řím 33 15 6 12 40:40 51
8. Inter Milán 32 15 5 12 50:45 50