Juventus vyhrál turínské derby, Buffon vychytal rekord

20. 3. 2016 17:22
Osmatřicetiletý Buffon o 45 minut překonal Sebastiana Rossiho, který se zapsal do historie v dresu AC Milán v sezoně 1993/94. O jedenácté čisté konto v řadě dnes Buffona připravil Andrea Belotti gólem z penalty.
Alvaro Morata, Paul Lamine Pogba a Sami Khedira
Alvaro Morata, Paul Lamine Pogba a Sami Khedira | Foto: Reuters

Turín - Brankář Juventusu Turín Gianluigi Buffon s 974 minutami bez inkasovaného gólu stanovil nový rekord italské fotbalové ligy. Jeho tým zvítězil v derby na hřišti FC Turín 4:1. Osmatřicetiletý Buffon o 45 minut překonal Sebastiana Rossiho, který se zapsal do historie v dresu AC Milán v sezoně 1993/94. O jedenácté čisté konto v řadě dnes Buffona připravil Andrea Belotti gólem z penalty.

Turínské derby zvládl Juventus s přehledem a po prvním poločase vedl díky Pogbovi a Khedirovi o dvě branky. Krátce po změně stran fauloval Sandro ve vápně Perese a Belotti pokutový kop proměnil. Buffon inkasoval poprvé od 10. ledna.

Domácí se v 59. minutě dokonce radovali z vyrovnání, Lópezův zásah ale sudí neuznal pro ofsajd. Dvěma góly následně potvrdil tříbodový zisk hostů Morata, který se na hřiště dostal po půlhodině hry místo zraněného Dybaly. Juventus zvítězil počtvrté v řadě, prodloužil sérii bez porážky na 20 ligových zápasů a na druhou Neapol má náskok tří bodů.

Fotbalisty Neapole v desáté minutě zaskočil záložník FC Janov Rincón, který střelou doprostřed branky otevřel skóre. Domácí následně soupeře zatlačili a z vyrovnání se radovali v 51. minutě zásluhou Higuaína.

V druhé části druhého poločasu se hra vyrovnala a hostům mohl vrátit vedení Cerci, nakonec ale znovu zaúřadoval Higuaín. Argentinský kanonýr vstřelil svůj 29. ligový a celkově 31. soutěžní gól v sezoně, čímž překonal osobní rekordy. V nastavení upravil na konečných 3:1 prvním gólem v dresu Neapole v Serii A střídající El Kaddouri.

Fiorentina se po bezbrankové remíze na hřišti Frosinone vrátila na čtvrté místo o skóre před milánský Inter. Spokojena ale být nemůže, z posledních čtyř zápasů získala pouhé tři body.

Lazio Řím poslal do vedení na hřišti AC Milán už v deváté minutě Parolo, který se prosadil hlavou po Bigliově rohovém kopu. O chvíli později ale vyrovnal 14. gólem v sezoně Bacca. Dokonat obrat mohl před přestávkou Bonaventura, z přímého kopu ale nastřelil břevno a Lazio v lize pošesté za sebou remizovalo na hřišti soupeře.

Římský celek už v 26. zápase v řadě nedokázal zvítězit na půdě AC Milán, čímž překonal negativní klubový rekord, který dosud činil 25 utkání bez výhry na hřišti Interu v letech 1957 až 1993.

Poslední Hellas Verona nezvládl důležitý souboj o záchranu a s nováčkem Carpi doma prohrál 1:2. Rozhodující gól dal v 67. minutě Lasagna. Carpi se posunulo na první nesestupovou pozici o skóre před Palermo.

Projděte si tabulky elitních fotbalových soutěží

Tabulky Premier League, Serie A, Bundesligy, La Ligy a Ligue 1 najdete zde.

Zdroj: Sport

Italská fotbalová liga - 30. kolo:

Bergamo - Boloňa 2:0 (27. Gómez, 45.+1 Diamanti), FC Turín - Juventus Turín 1:4 (48. Belotti z pen. - 63. a 77. Morata, 33. Pogba, 42. Khedira), Frosinone - Fiorentina 0:0, Hellas Verona - Carpi 1:2 (63. Ionita - 42. Di Gaudio, 67. Lasagna), Sampdoria Janov - Chievo 0:1 (24. Meggiorini), Sassuolo - Udine 1:1 (64. Politano - 8. Zapata), Neapol - FC Janov 3:1 (51. a 81. Higuaín, 90.+1 El Kaddouri - 10. Rincón), AC Milán - Lazio Řím 1:1 (15. Bacca - 9. Parolo).