Senzační cesta Bradfordu skončila. Pohár má Swansea

24. 2. 2013 19:00
Senzační pouť fotbalistů Bradfordu City ze čtvrté anglické ligy domácím Ligovým pohárem skončila až ve finále. Swansea je přejela rekordním výsledkem.
Fotbalisté Swansea se radují ze vstřeleného gólu ve finále Ligového poháru proti Watfordu | Foto: Reuters

Londýn - Senzační cesta fotbalistů Bradfordu City Ligovým pohárem skončila ve finále. První tým ze čtvrté ligy ve finále poháru od roku 1962 podlehl Swansea 0:5.

Bradford musel více než půl hodiny dohrávat o deseti hráčích.

Swansea, která na cestě do finále vyřadila mimo jiné Chelsea, poslal do vedení v 16. minutě střelou v pádu Nathan Dyer. Pět minut před přestávkou zvýšil střelou k tyči španěl Michu.

Nejlepší klubový střelec zaznamenal v této sezoně ve všech soutěžích osmnáct branek, v Ligovém poháru se však trefil teprve podruhé.

Červená pro faulujícího brankáře

Třetí branku "Labutí" přidal chvíli po změně stran druhou trefou Dyer. V 56. minutě fauloval brankář Duke v pokutovém území unikajícího Nizozemce De Guzmana, uviděl červenou kartu a musel opustit hřiště.

Sám faulovaný hráč pak pokutový kop proměnil a zvýšil vedení Swansea na 4:0. Tentýž hráč ve druhé nastavené minutě skóre zápasu uzavřel.

Swansea pětigólovou výhrou ustanovila nový rekord finále této soutěže a ke stému výročí založení klubu si nadělila zisk první velké trofeje.

Finále anglického Ligového poháru fotbalistů:

Swansea - Bradford (IV) 5:0 (2:0)

Branky: 16. a 48. Dyer, 59. z pen. a 90. De Guzmán, 40. Michu. Rozhodčí: Friend. ČK: 56. Duke (Bradford). Diváci: 82.597.