Doma padl West Ham i Manchester City. V Německu Král Bayern nezastavil

Aktualizováno 12. 11. 2022 20:50
Fotbalisté Manchesteru City v 16. kole anglické ligy podlehli 1:2 Brentfordu a doma prohráli poprvé od února. V neúplné tabulce zůstávají obhájci titulu na druhém pozici. Na Arsenal, který zvítězil 2:0 ve Wolverhamptonu, ztrácejí už pět bodů. "Kanonýři" budou díky přestávce kvůli mistrovstvím světa na prvním místě až do Vánoc. Newcastle porazil Chelsea 1:0 a udržel si třetí příčku.
Zklamaná hvězda Manchesteru City Erling Haaland při utkání s Brentfordem
Zklamaná hvězda Manchesteru City Erling Haaland při utkání s Brentfordem | Foto: Reuters

O výhře Brentfordu rozhodl dvěma góly Toney. Útočník, jenž se nevešel do nominace Anglie na mistrovství světa, nejprve v 16. minutě otevřel skóre zápasu a vítěznou branku dal v osmé minutě nastavení.

City v prvním poločase vyrovnalo zásluhou Fodena, ale na víc se navzdory velké převaze nezmohlo. Připsalo si tak první domácí porážku po 13 zápasech a po sérii 11 výher za sebou.

Arsenal v duelu mezi prvním a posledním týmem tabulky nezaváhal. Obě trefy obstaral kapitán Ödegaard.

Newcastle vyhrál pátý zápas v řadě a prodloužil svou sérii neporazitelnosti na 10 zápasů. Utkání s Chelsea rozhodl v 67. minutě Willock. Hosté prohráli potřetí za sebou, na vítězství čekají už pět zápasů a jsou osmí.

Tottenham si po obratu poradil 4:3 s Leedsem. Domácí ještě deset minut před koncem prohrávali 2:3, pak ale dvěma góly v rozmezí dvou minut otočil skóre Bentancur.

Tottenham, který hrál od 87. minuty v přesilovce po vyloučení Adama, je s 29 body čtvrtý, o bod za Newcastlem.

West Ham prohrál 0:2 s Leicesterem a připsal si třetí porážku za sebou. Za londýnský celek odehrál 72 minut Tomáš Souček, obránce Vladimír Coufal zůstal jen mezi náhradníky.

O první gól Leicesteru se postaral Maddison, poté ale musel už v 25. minutě kvůli zranění střídat. Může tak být v ohrožení jeho účast na mistrovství světa, kam ho trenér Anglie Southgate nečekaně povolal.

Anglická fotbalová liga - 16. kolo:

Manchester City - Brentford 1:2 (45.+1 Foden - 16. a 90.+8 Toney), Bournemouth - Everton 3:0 (18. Tavernier, 25. Moore, 70. Anthony), Liverpool - Southampton 3:1 (21. a 42. Núňez, 6. Firmino - 9. Adams), Nottingham - Crystal Palace 1:0 (57. Gibbs-White), Tottenham - Leeds 4:3 (81. a 83. Bentancur, 25. Kane, 51. Davies - 43. a 76. Rodrigo, 10. Summerville), West Ham United - Leicester 0:2 (8. Maddison, 78. Barnes), Newcastle - Chelsea 1:0 (67. Willock), Wolverhampton - Arsenal 0:2 (55. a 75. Ödegaard).

Bayern vládne dál

Fotbalisté Bayernu Mnichov v 15. kole německé ligy porazili 2:0 Schalke a šestou bundesligovou výhrou v řadě si upevnili vedení v tabulce. Před Lipskem, které se na druhé místo posunulo po vítězství 2:1 v Brémách, vedou o šest bodů.

Bayern bez problémů potvrdil roli favorita a odsoudil celek z Gelsenkirchenu, za které odehrál celý zápas český záložník Alex Král, k přezimování na posledním místě. Schalke dělí od příček zaručujících záchranu pět bodů.

O desátém soutěžním vítězství Bayernu za sebou rozhodli v prvním poločase Gnabry a po přestávce Choupo-Moting, který opět prokázal střeleckou formu. V posledních devíti zápasech dal deset branek.

Českého reprezentanta Jiřího Pavlenku v brance domácích Brém překonali v 13. minutě Silva a v 70. minutě Schlager a Lipsko díky nim natáhlo sérii bez porážky na sedm zápasů. Za Werder po necelé hodině hry vyrovnal Gross.

Bayern vede tabulku se ziskem 34 bodů, druhé Lipsko jich má na kontě 28. Za nimi jsou shodně s 27 body třetí Union Berlín a čtvrtý Freiburg, které čeká v nedělí vzájemný zápas.

Leverkusen si doma poradil 2:0 se Stuttgartem a po třetím vítězství v řadě si polepšil si na 11. příčku. Z českých útočníků za Bayer nastoupil ve druhé půli pouze Adam Hložek. Patrik Schick je stále zraněný.

Jen o skóre před Leverkusenem je Hoffenheim, který podlehl 1:2 Wolfsburgu a utrpěl třetí porážku za sebou. Pavel Kadeřábek si zahrál od 82. minuty.

Německá fotbalová liga - 15. kolo:

Augsburg - Bochum 0:1 (58. Antwi-Adjei), Brémy - Lipsko 1:2 (57. Gross - 13. Silva, 70. Schlager), Hertha Berlín - Kolín nad Rýnem 2:0 (9. Kanga, 54. Richter), Hoffenheim - Wolfsburg 1:2 (42. Baumgartner - 45.+5 vlastní Kabak, 56. Baku), Leverkusen - Stuttgart 2:0 (30. Diaby, 82. Tah), Schalke - Bayern Mnichov 0:2 (38. Gnabry, 52. Choupo-Moting)

Neapol vede bez porážky

Fotbalisté Neapole v 15. kole italské ligy porazili 3:2 Udine. Vedoucí celek tabulky vyhrál pojedenácté za sebou, což se mu v jednom ročníku povedlo poprvé v historii, a v Serii A zůstává dál jako jediný bez prohry.

Skóre otevřel v 8. minutě nigerijský útočník Osimhen, který se prosadil posedmé v posledních šesti ligových zápasech. S devíti góly vede tabulku střelců. Další trefy přidali Zieliński a Elmas a Neapol dlouho jasně vedla. Deset minut před koncem hosté dvěma slepenými góly zápas zdramatizovali, domácí si však vítězství pohlídali.

Vedoucí Neapol před reprezentační pauzou zvýšila náskok na 11 bodů na druhé Lazio, které má k dobru nedělní zápas s Juventusem.

Lecce zdolalo 2:0 Sampdorii, pro kterou to byla již 11. porážka v sezoně a čtvrtý zápas v řadě bez vstřelené branky. V tabulce je janovský klub předposlední. Domácí uspěli podruhé za sebou díky brankám mladíků Colomba a Bandy a dostali se na 15. místo.

K výhře Boloni 2:0 nad Sassuolem pomohl jednou brankou Arnautovic. S osmi přesnými zásahy je druhým nejlepším střelcem soutěže.

Italská fotbalová liga - 15. kolo:

Neapol - Udine 3:2 (15. Osimhen, 31. Zieliński, 58. Elmas - 79. Nestorovski, 82. Samardzic), Sampdoria Janov - Lecce 0:2 (45.+1 Colombo, 83. Banda), Boloňa - Sassuolo 3:0 (30. Aebischer, 50. Arnautovic, 78. Ferguson).

1. Neapol 15 13 2 0 37:12 41
2. Lazio Řím 14 9 3 2 26:8 30
3. AC Milán 14 9 3 2 27:14 30
4. Juventus Turín 14 8 4 2 21:7 28
5. Inter Milán 14 9 0 5 31:20 27
6. Bergamo 14 8 3 3 20:12 27
7. AS Řím 14 8 2 4 17:13 26
8. Udine 15 6 6 3 24:17 24