Senzace: Brazilci selhali s Holanďany a na MS končí

Senzace: Brazilci selhali s Holanďany a na MS končí
Brazílie se tak v klidu mohla soustředit na precizní hru a nepouštění Nizozemců do šancí, což se jí celou první půli dařilo.
I když přitom někteří málem nasazovali vlastní život.
Jenže do druhé půle vletěli Holanďané jako vyměnění. Jejich útoky táhl především Arjen Robben a Wesley Sneijder.
Vyrovnání si ale způsobili "Kanárci" sami, když si centr Seijdera do vlastní sítě ztečoval Felipe Melo.
Foto: Reuters
Reuters Reuters
2. 7. 2010 18:21

Překvapivě už ve čtvrtfinále skončila pouť pětinásobných mistrů světa a jednoho z nejžhavějších kandidátů na titul fotbalového krále, tedy Brazilců, jež podlehli Nizozemí 1:2. V druhém čtvrtfinálovém utkání předvedla stejně jako Nizozemci obrat z 0:1 na 2:1 Uruguay, která ale Ghanu porazila až na penalty.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Fotbalisté Bayernu budou mít nižší plat až do konce sezony

Fotbalisté Bayernu Mnichov budou i po restartu německé bundesligy pobírat menší plat. Hvězdy mistrovského týmu, jenž míří za obhajobou titulu, se s vedením klubu dohodly na snížené mzdě do konce sezony.

"Potěšilo nás, že mužstvo má pro současnou situaci plné pochopení," řekl deníku Bild prezident Bayernu Herbert Hainer. Konkrétní údaje neuvedl. Za duben, kdy se bundesliga kvůli koronavirové pandemii nehrála, měli hráči plat nižší o 20 procent.

Zatím není jasné ani to, kdy pro Bayern tato sezona skončí. Bundesliga by měla být uzavřena 27. června, pokud by se mnichovský tým dostal do finále Německého poháru, hrál by ho 4. července. Finále Ligy mistrů, v níž je bavorský velkoklub teprve v osmifinálové fázi, se bude hrát nejspíš až na konci srpna, až skončí všechny národní ligové soutěže.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na Teplicku platí kvůli suchu zákaz odběru povrchový vod

Na Teplicku platí kvůli suchu zákaz odběru povrchových vod. Průtoky v potocích jsou velmi nízké a kyslíkový deficit může ohrozit vodní ekosystém. Zákaz odběru povrchových vod platí už také na Chomutovsku. Lidé nesmějí brát vodu na zalévání zahrad, hřišť a trávníků či na napouštění bazénů a mytí aut z Maršovského potoka, Bouřlivce a Štrbického potoka. Zákaz platí do 31. října. Za nedodržení vyhlášky hrozí pokuta v případě fyzické osoby do 50 tisíc korun a v případě podnikatelů do 100 tisíc korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy