Fanklub defenzivního fotbalu jásá. Senegal vyhrál skupinu s jediným vstřeleným gólem

18. 1. 2022 19:12
Fotbalisté Senegalu remizovali ve třetím duelu na africkém Poháru národů s Malawi bez branek a skupinu B ovládli s pěti body a celkovým skóre 1:0. Z druhého místa navzdory prohře 1:2 se Zimbabwe postoupila Guinea.
Fotbalisté Senegalu - ilustrační foto
Fotbalisté Senegalu - ilustrační foto | Foto: Reuters

Obhájce stříbra Senegal stále čeká na vstřelený gól ze hry, protože úvodní vítězství 1:0 nad Zimbabwe zařídil v sedmé minutě nastavení Sadio Mané z penalty. Proti Malawi držel favorit míč 79 procent času, mnoho šancí si však nevypracoval. Malawi obsadilo ve skupině třetí pozici a nemá jistou účast v osmifinále. Do něj postoupí čtyři z šesti celků na třetích místech.

Zimbabwe rozhodlo o triumfu nad Guineou v prvním poločase, kdy se trefili Knowledge Musona a Kudakwashe Mahachi, po změně stran snížil Naby Keita. Zimbabwe se tak po dvou porážkách s turnajem rozloučilo výhrou.