10. 5. 2009 10:00
Real v sobotním večerním utkání podlehl Valencii 0:3
Real Madrid je po prohře s Valencií na kolenou.
Real Madrid je po prohře s Valencií na kolenou. | Foto: Reuters

Valencie - Jestli hráčům a fanouškům fotbalového Realu Madrid po debaklu v "El Clásicu" ještě v koutku duše doutnal plamének naděje na domácí titul, tak v sobotu v noci musel definitivně zhasnout.

Real pohrál ve Valencii 0:3 a z titulu se už v neděli večer může radovat Barcelona.

Té stačí, aby v posledních čtyřech zápasech La ligy alespoň jednou zvítězila (nebo dvakrát remizovala) a má titul v kapse.

První šanci k tomu bude mít již dnes večer v utkání proti Villarealu.

Real včera na Valencii jasně nestačil a prohrál zcela zaslouženě. O druhé místo v lize se však již strachovat nemusí, třetí Sevilla na Madridské ztrácí patnáct bodů.

O vítězství Valencie rozhodly dva slepené góly v první půli, kdy se nejprve trefil Mata a již o tři minuty později Silva. Výhru pečetil v 68. minutě hry Baraja.

"Bylo to tvrdé. Ale jsme profesionálové a musíme se snažit dál. Věděli jsme, že Valencie je velký a talentovaný klub," prohlásil po utkání Sergio Ramos.

Valencie si výhrou nad madridským velkoklubem upevnila čtvrtou pozici v tabulce, která je poslední zajišťující postup do dalšího ročníku Ligy mistrů.

Podle kouče "Los Merengues" Juande Ramose je vítězství v lize pro Real "prakticky nemožné".

"Uvidíme co Barcelona zítra, ale myslím si, že vyhrát ligu už bude velice složité," prohlásil po sobotním utkání Ramos.

Real tak po dvou letech kralování španělské lize pravděpodobně přenechá titul Barceloně, která má letos našlápnuto i na vítězství v Lize mistrů, kde se utká s Manchesterem United, a také ve španělském poháru, v němž potká již ve středu Bilbao.