Šéf Plzně se obul do Pelty. Podle něj je to podpásovka

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
31. 8. 2011 15:00
Pelta: Je to Paclíkovo osobní selhání
Miroslav Pelta.
Miroslav Pelta. | Foto: Ludvík Hradilek

Jablonec - Za dva týdny se volí nový předseda české fotbalové asociace (FAČR) a předvolební atmosféra se začíná přiostřovat.

Majitel Viktorie Plzeň Tomáš Paclík se totiž v rozhovoru pro server Týden.cz nechal slyšet, že kdyby se předsedou stal současný majitel FK Jablonec Miroslav Pelta, tak by okamžitě klub někomu prodal a z českého fotbalu odešel.

A to přesto, že Plzeň čeká premiérová účast v základní skupině Ligy mistrů.

Paclík by se totiž podle svých slov nesmířil s tím, že v roce 2004 vyplul na veřejnost dnes už legendární Peltův rozhovor o "cinklém jaru". Pelta v té době působil v roli sportovního manažera v pražské Spartě.

Čtěte také:
Sparta zmrazila Plzeň. Kweuke se blýsknul dvěma góly
Lafata řádí. Dalším hattrickem zničil České Budějovice
Plzeň začne prodávat lístky na Messiho. Balíček za 3200

Sám Pelta však Paclíkovým slovům vůbec nerozumí a v předvolebním období to bere jako první - a doufá, že i poslední - podpásovku.

Tomáš Paclík.
Tomáš Paclík. | Foto: fcviktoria.cz

"Vůbec nevím, co na to mám říct. Hodně mě to zaskočilo, nevím, jak na to reagovat. Nedokážu si to vysvětlit. Asi je to tím, že to pan Paclík řekl ještě v emocích po pondělí prohře se Spartou (0:2), ale hodně mě to zaskočilo," řekl v rozhovoru pro Aktuálně.cz Pelta.

Pane Pelta, jak vám bylo, když se k vám informace o výrocích pana Paclíka dostaly?
Byl to docela šok. Mám pocit, že je pan Paclík u fotbalu krátkou dobu, a tak si neuvědomil, co jeho slova mohou způsobit. Přisuzuju to ale tomu, že to řekl v době, kdy Plzeň doma prohrála se Spartou, a on to prohlásil kvůli rozhořčení z výsledku.

Takže za tím nejsou vzájemné antipatie?
Jak říkám, nerozumím tomu. Myslel jsem si, že máme normální vztahy. Normálně jsme se zdravili, nikdy jsme žádný vzájemný konflikt neměli, vážně to nechápu.

Nemyslíte si, že za jeho prohlášením je vaše kandidatura na post předsedy FAČR, a tedy předvolební boj?
Podívejte se, jsou to svobodné volby a každý do nich mohl jít. Pokud si pan Paclík myslí, že hrozí moje výhra, mohl také kandidovat a neútočit na mě přes média.

František Mysliveček.
František Mysliveček. | Foto: ČTK

Majitel Viktorie také prohlásil, že ho "štvou staré kádry" a vůbec současné poměry na svazu...
Tak tomu už vůbec nerozumím. Já na svazu nejsem v žádné funkci, takže nevím, proč otevřeně útočil na mě.

Řekl také, že pokud byste se předsedou stal vy, byl by znechucený kvůli tomu, že jste figuroval v telefonních odposleších z korupční kauzy...
Je to pořád dokola, pořád mi to někdo předhazuje. Tak ještě jednou. Nikdy jsem z ničeho nebyl obviněný ani odsouzený, žádný korupční škraloup nemám. Existují jen odposlechy, ke kterým jsem se přiznal, ale nic nedokazují. Slova pana Paclíka mě překvapují o to víc, že v klubu zaměstnal člověka, který byl kvůli korupční kauze potrestán disciplinární komisí.

Narážíte na sportovního ředitele Františka Myslivečka?
Ano, samozřejmě. Proto je jeho jednání zvláštní. Nevím, co za tím je. Pan Paclík během jednoho roku, kdy klub vlastní, zažil samé úspěchy. Titul, vítěz českého poháru i superpoháru, postup do Ligy mistrů... A teď, když se klubu v lize nedaří a na Spartu ztrácí už osm bodů, tak si vybíjí svou frustraci. Asi neumí prohrávat.

Michal Bílek.
Michal Bílek. | Foto: Reuters

A není to tak, že tím ukazuje veřejnou podporu plzeňskému křídlu - tedy další kandidátce Dagmar Damkové a kandidátovi na místopředsedu a jejímu příteli Romanu Berbrovi?
Rozhodně nechci nějak spekulovat. V předvolebním období jsem dosud necítil žádné napětí, atmosféra byla dosud korektní. Tohle byla první podpásovka a já doufám, že také poslední. Beru to jako osobní selhání pana Paclíka.

Dokážete si představit opačnou situaci? Tedy že byste kvůli zvolení někoho jiného předsedou prodal svůj klub jako pan Paclík?
Takhle vůbec nepřemýšlím, mám fotbal moc rád, zvlášť ten v Jablonci. Nikdy bych ho neopustil. Nedokážu si to vůbec představit. Ale jak říkám, pan Paclík zažil v krátké době velké štěstí a po jednom nezdaru cítí zklamání a musel si ho asi na někom vybít.

Paclík také prohlásil, že kdyby bylo po jeho, okamžitě by odvolal trenéra reprezentace Michala Bílka. Prý se tak mělo stát už mnohem dřív...
S tím absolutně nesouhlasím. V klíčové chvíli, kdy jde týmu o postup, se musí semknout a nesmí ho nabourávat taková prohlášení. Ivan Hašek si jako předseda vytvořil tým, za nějž si vzal odpovědnost, a ten tým by měl vydržet pohromadě až do konce kvalifikačního cyklu.

Vy osobně se sobotního zápasu ve Skotsku zúčastníte?
Ano. Jako fanoušek českého týmu chci být u toho. V tomto zápase se rozhodne o účasti v baráži a od pana Paclíka, který má v reprezentačním týmu řadu hráčů, je proto jeho chování krátce před jeho sehráním nekorektní.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Platit kartou bude možné ve všech vlacích ČD s průvodčím, píše deník

S novým jízdním řádem od 15. prosince budou mít cestující možnost platit kartou ve všech vlacích Českých drah, kde je průvodčí. Dopravce své zaměstnance vybaví více než 1600 mobilními terminály, zároveň totiž ubudou desítky stanic, kde je možné si jízdenku koupit. Napsaly to dnešní Lidové noviny. V pendolinech je platba kartou možná od srpna 2017, služba se postupně rozšiřovala do dalších vlaků. Dráhy na ní spolupracují s ČSOB.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Výbuch ve výrobně zábavní pyrotechniky na Sicílii zabil pět lidí

Pět lidí zemřelo a další dvě osoby utrpěly zranění při explozi v podniku vyrábějícím zábavní pyrotechniku na italské Sicílii. Neštěstí se stalo ve středu odpoledne ve městě Barcellona Pozzo di Gotto v provincii Messina. Informovala o tom agentura ANSA.

Obětí dvou explozí, po nichž následoval požár a jejichž příčina zatím není jasná, se stali čtyři zaměstnanci malé firmy. Při neštěstí zemřela i jednasedmdesátiletá manželka majitele podniku, který vyrábí zábavní pyrotechniku a organizuje i představení s ohňostroji. Sedmatřicetiletý syn majitele firmy byl při neštěstí vážně zraněn a záchranáři ho převezli do nemocnice v Palermu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy