Šéf Catanie se přiznal k uplácení, rozdal 500 tisíc eur

ČTK ČTK
30. 6. 2015 13:49
Třiapadesátiletý funkcionář na úplatcích rozdal 500 tisíc eur (asi 13,6 milionu korun), aby zabránil sestupu ze Serie B.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Aktuálně.cz

Řím - Předseda fotbalového klubu z Catanie Antonino Pulvirenti se před soudem přiznal k ovlivnění pěti zápasů druhé italské ligy. Třiapadesátiletý funkcionář na úplatcích rozdal 500 tisíc eur (asi 13,6 milionu korun), aby zabránil sestupu ze Serie B.

Podle agentury AP šlo o vítězné dubnové zápasy s Varese, Trapani, Latinou, Ternanou a květnovou remízu s Livornem. Catania nakonec v tabulce obsadila 15. místo s pětibodovým odstupem od sestupového pásma.

Pulvirenti byl kvůli podezření z korupce zadržen spolu s dalšími šesti lidmi minulý týden. "Vyšetřování stále probíhá, ale teď bude mnohem snazší," reagoval na funkcionářovo přiznání státní zástupce Giovanni Salvi.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Při střelbě na oslavě v americkém Colorado Springs zemřelo sedm lidí

Při střelbě na narozeninové oslavě v americkém městě Colorado Springs v neděli zemřelo sedm lidí včetně údajného útočníka. Uvedly to podle agentury Reuters místní úřady.

Útočník podle úřadů dorazil na oslavu, kde se nacházela jeho přítelkyně, a zahájil střelbu. Na místě zemřelo šest osob, jeden člověk podlehl svým zraněním po převozu do místní nemocnice.

V místě oslavy se nacházely i děti, podle prohlášení policie a představitelů města však nebyly mezi oběťmi střelby. Policie uvedla, že střelec spáchal sebevraždu. Dodala, že nyní zjišťuje motiv činu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy