Šéf Barcelony překvapil. Uklidní emoce předčasné volby?

ČTK ČTK
7. 1. 2015 19:13
Napětí v Barceloně mají uklidnit předčasné volby.
Lionel Messi má o čem přemýšlet. Změní jeho touhy předčasné volby do vedení klubu?
Lionel Messi má o čem přemýšlet. Změní jeho touhy předčasné volby do vedení klubu? | Foto: Reuters

Barcelona - S cílem uvolnit současné napětí v klubu vyhlásil prezident fotbalové Barcelony Josep Maria Bartomeu na konec sezony předčasné volby. Původně se mělo o novém vedení katalánského celku rozhodovat až v příštím roce.

Podle španělských médií na Nou Campu zhoustla atmosféra kvůli nevýrazným výkonům týmu v poslední době, údajné nespokojenosti hlavní hvězdy Lionela Messiho a pondělnímu odvolání sportovního ředitele Andoniho Zubizarrety. Po něm rezignoval jeho asistent Carles Puyol, bývalý kapitán týmu.

Podle Bartomeua zprávy o napětí v klubu neodpovídají realitě. "Klub funguje dobře, chystáme se vybudovat nový stadion a na sportovní frontě jsme stále ve hře ve všech soutěžích," uvedl šéf Barcelony, která v lize ztrácí bod na vedoucí Real Madrid. O víkendu promarnila šanci ho předstihnout, když prohrála 0:1 v San Sebastianu.

Bartomeu stojí v čele klubu od začátku loňského roku, kdy nahradil Sandra Rosella po jeho rezignaci kvůli soudu ohledně přestupu brazilské hvězdy Neymara.

 

Právě se děje

před 58 minutami

Očkování v USA jde rychle, Universal odkládá premiéru filmu Rychle a zběsile 9 už jen o měsíc

Jen o měsíc odkládá filmové studio Universal velkorozpočtový snímek Rychle a zběsile 9, který měl také do českých kin dorazit koncem května. Nově se s premiérou počítá na 25. června, píše agentura Reuters. Podle ní se hollywoodská firma vlastněná nadnárodním konglomerátem Comcast snaží vytipovat dobu, kdy se do biografů bude moci vrátit co nejvíce lidí, aby z prodeje vstupenek zaplatila náklady. Snímek měl rozpočet přes 200 milionů dolarů, v přepočtu 4,4 miliardy korun.

Universal film odložil jen o měsíc. Podle Reuters to dokazuje, že studio vkládá naděje do rychlého průběhu očkování v USA a Kanadě, které společně tvoří největší filmový trh světa. V New Yorku se sítě biografů AMC, Cineworld či Cinemark po roční pauze způsobené pandemií znovu otevřely tento pátek. Provozovatelé doufají, že v lukrativní letní sezóně už na velkorozpočtové filmy jako Rychle a zběsile 9 přitáhnou opět davy nyní již naočkovaných diváků. Jako první má do kin 7. května zamířit Black Widow, ve které stejnojmennou superhrdinku hraje Scarlett Johanssonová.

Zdroj: Reuters
Další zprávy