Sedmnáctka vstoupila do kvalifikace výhrou nad Rumuny

25. 9. 2014 17:22
Fotbalová sedmnáctka zvládla vstup do úvodní fáze kvalifikace o postup na mistrovství Evropy.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Lukáš Drštička

Andorra la Vella - Fotbalová sedmnáctka zvládla vstup do úvodní fáze kvalifikace o postup na mistrovství Evropy. Mladí Češi v prvním duelu dvanácté skupiny porazili v Andoře silné Rumunsko 2:1 a výrazně se přiblížili k postupu do další fáze. V sobotu je čeká zápas s outsiderem domácí Andorrou.

Svěřenci Václava Černého měli výborný vstup do utkání a po jedenácti minutách vedli, když se po Bredově přihrávce trefil levý obránce Plachý. Ještě do přestávce vyrovnal Mihalcea, ale devět minut po pauze rozhodl z přímého kopu o důležité výhře Sadílek.

Ze čtyřčlenných skupin postoupí do další fáze kvalifikace první dva týmy a nejlepších pět mužstev ze třetích míst. Vedle Andorry a Rumunska se český tým utká ještě s Dánskem.