Sedmnáctka prohrála s Uzbeky a na MS končí

26. 6. 2011 2:50
Cesko 17´ - Uzbekistán 17´ 1:2 (1:1)
Josef Csaplár, kouč české sedmnáctky.
Josef Csaplár, kouč české sedmnáctky. | Foto: web ČMFS

Torreon - Česká reprezentace do sedmnácti let si na mistrovství světa v Mexiku osmifinále nezahraje. Rozhodla o tom prohra 1:2 s Uzbekistánem v posledním zápase základní skupiny.

Po porážce s USA a výhře nad Novým Zélandem svěřenci Josefa Csaplára potřebovali dnes nutně zvítězit, aby si zachovali naději na postup.

Prohra s Uzbeky je ale poslala na poslední místo skupiny, mezi šestnáct nejlepších naopak postupují právě jejich dnešní soupeři.

Sedmnáctka porazila Nový Zéland a stále může postoupit
Němci? Italové? Hahaha! Evropa se klaní mladým Čechům
VIDEO Další minela anglického brankáře stála tým výhru

Češi začali zápas opět náporem a již ve čtrnácté minutě mohl poslat Csaplárovy svěřence do vedení Sparťan Lukáš Juliš, ale centr od svého týmového kolegy z Letné Ondřeje Karafiáta nakonec přesměroval mimo tři tyče Kolmurodovovy brány.

Mexiko sedmnáctka
Mexiko sedmnáctka | Foto: web ČMFS

Již o pouhé tři minuty později na opačné straně druhý z bratří Kolmurodových nebezpečně vypálil a brankáře Lukáše Zimu od inkasování zachránila jen branková konstrukce.

V 23. minutě svitla Čechům naděje. Jeden z uzbeckých beků zahrál ve vápně rukou a Juliš se z penalty střelou k tyči nemýlil. V tuto chvíli český tým postupoval do osmifinále.

Uzbekové se ovšem následně vrhli do útoku, český tým se ocitl pod tlakem a minutu před přestávkou srovnal Timur Chakimov po velké chybě v české obraně na 1:1.

Po poločase trenér Csaplár postupně rychle vystřídal tři hráče, aby podpořil útok ve snaze vstřelit vítězný gól, ovšem jediným výsledkem tohoto úsilí byla střela Aleše Čermáka ze sedmdesáté minuty, která mířila nad.

Naopak v 73. minutě po další minele české obrany v podstatě do prázdné brány zvýšil na 2:1 pro Uzbeky Machstalijev, a definitivně tak pohřbil české postupové naděje.