Sedmnáctka na úvod elitní fáze kvalifikace remizovala se Švýcary

28. 3. 2016 19:18
Česká fotbalová reprezentace do 17 let vstoupila do závěrečné fáze kvalifikace remízou. | Foto: Lukáš Drštička

Uherské Hradiště - Čeští fotbalisté do 17 let vstoupili do elitní fáze kvalifikace mistrovství Evropy remízou 2:2 se Švýcarskem. Svěřenci Aleše Čvančary sice v Uherském Hradišti otočili nepříznivé skóre, ale v nastaveném čase o vítězství přišli.

Švýcarsko začalo lépe a v 25. minutě šlo do vedení zásluhou Hajriziho. Domácím se povedl nástup do druhé půle a brzy vyrovnal útočník Růsek. Český kapitán Sedláček navíc v 77. minutě přidal druhý zásah. Jenže ve druhé minutě nastavení zachránil hostům z poslední akce zápasu bod kapitán Bajrami.

Na šampionát, který v květnu uspořádá Ázerbájdžán, postoupí osm vítězů skupin a sedm nejlepších týmů z druhých míst. Druhé utkání sehraje česká sedmnáctka ve středu proti Skotsku.

Elitní fáze kvalifikace o ME fotbalistů do 17 let - skupina 1 ve Zlíně a Uherském Hradišti:

ČR - Švýcarsko 2:2 (0:1)

Branky: 51. Růsek, 77. Sedláček - 25. Hajrizi, 80.+2 Asllani.

Sestava ČR: Kotek - Beňo, Burda, Král, Dudl - Sedláček - Šípek, Sadílek, Zikl (60. Huf) - Růsek, Kubala. Trenér: Čvančara.

Dánsko - Skotsko 4:0 (1:0)