Sebevědomí Němci nedali českému týmu šanci a vyhráli s přehledem 3:0

Ustrašení Češi střet s jinou fotbalovou planetou neustáli. Tak podlehli mistrům světa z Německa
Slova odhodlání slyšeli čeští fotbaloví fanoušci z úst reprezentantů před zápasem v Německu. Postupem času se však přesvědčili, že se v sobotním večeru setkali v Hamburku s úplně jinou fotbalovou kvalitou.
Sledoval to také Vladimír Darida, který léčí zranění kotníku.
Úřadující mistři světa nasadili sestavu plnou hvězd světového fotbalu. Uprostřed zálohy nastoupili Toni Kroos, Sami Khedira a Mesut Özil, role hrotového útočníka se zhostil Mario Götze. Palebnou sílu doplňovali ze stran ještě Thomas Müller a Julian Draxler.
V obraně si s přehledem počínali Jerome Boateng a Mats Hummels. S veškerou snahou o aktivní napadání českých útočníků si poradili a nepustili svěřence trenéra Jarolíma téměř k ničemu.
8. 10. 2016 22:37
Žádné komplikace nezpůsobili čeští fotbalisté Německu, když v sobotním kvalifikačním utkání na MS 2018 prohráli v Hamburku 0:3. Dvěma góly se na tom podílel Thomas Müller. Češi tak mají ve skupině C po dvou zápasech jediný bod.

Hamburk - Čeští fotbalisté na překvapení nedosáhli a v druhém utkání kvalifikace mistrovství světa na půdě favorizovaného Německa prohráli 0:3. Hlavní podíl na výhře obhájců titulu měl Thomas Müller, který dal dvě branky ve 13. a 65. minutě, mezitím se chvíli po pauze trefil Toni Kroos.

"Šli jsme do zápasu s tím, že to chceme Němcům ztížit. Ne vždy se to povedlo. Je to pro nás velká škola a ponaučení. Samozřejmě jsme v koutku duše doufali, že si odvezeme dobrý výsledek, ale málokdo s tím mohl počítal. Teď už musíme myslet na Ázerbájdžán," řekl trenér Karel Jarolím.

Ten překvapil a do sestavy nasadil napravo Petrželu a do útoku Vydru. Zraněného Daridu zastoupil Hořava. Němci, kteří od poslední porážky s českým týmem následujících 22 soutěžních utkání doma neprohráli, od začátku diktovali tempo hry. Úvodních 12 minut sice Vaclíka nezaměstnali, ale o minutu později hned z první střely na branku udeřili.

Češi přišli o míč a domácí celek se prokombinoval až k přečíslení tři na dva. Özil promáchl Götzeho přihrávku, balon se tak dostal k Müllerovi a ten s lehkou tečí bránícího Nováka překonal Vaclíka.

Hosté měli za první poločas jedinou šanci. Ve 22. minutě centroval Dočkal, ale Vydra i Novák na hranici malého vápna promáchli. Jinak hrozili jen Němci. Ve 24. minutě Draxler o centimetry minul tyč, vzápětí Vaclík vyrazil Müllerovu přízemní střelu. Po půlhodině si narazil Götze s Müllerem, sám před českým gólmanem ale poslal oblouček vedle.

Semifinalisté letošního Eura drželi v první půli míč v 73 procentech času a v převaze pokračovali i po pauze. Ve 49. minutě Kimmich v klidu prošel k vápnu, nabil Kroosovi a ten přízemní střelou k tyči zpoza šestnáctky překonal Vaclíka.

V závěru se osmělil až Dočkal

Třetí gól mohl přidat Özil, jeho pokus však stihl tečovat nad branku Sivok. Až v 63. minutě krátce po příchodu debutanta Droppy na trávník vystřelili hosté poprvé mezi tyče, Dočkalovu ránu ale vyrazil Neuer. "Měl to schované za hráčem, vyplavalo mu to na poslední chvíli. Myslím, že by to chytlo jen málo brankářů. Neuer to ale stihl," chválil hvězdného gólmana Dočkal.

Vzápětí naopak udeřili potřetí Němci. Hector v 65. minutě zleva nahrál před branku a podruhé v zápase se trefil Müller. Navázal tak na dvě branky ze září při výhře 3:0 v Norsku. Vyprodaná aréna se bavila "mexickými vlnami" a náladu jí nepokazil ani Dočkal, který těsně minul.

"Obě mé šance byly za stavu 0:3, kdy už Němci nebyli tak důslední a měli zápas pod kontrolou. Ale i kdyby to šlo do branky, tak by to asi Neuer měl," dodal Dočkal.

Na druhé straně ještě dvakrát zachránil hosty Vaclík. Krejčího gól v nastavení pak neuznal sudí kvůli údajnému ofsajdu a Češi tak utrpěli nejvyšší porážku od prohry 0:3 s Dánskem v březnu 2013.

"Musím říct, že to byl nejtěžší soupeř, s jakým jsem se kdy setkal na klubové i reprezentační scéně. Chtěli jsme je překvapit, hrát výš, ale oni nás jasně předčili. Ne nadarmo jsou mistry světa. Byli někde úplně jinde a zaslouženě vyhráli," uznal stoper Tomáš Sivok.

Kvalifikace mistrovství světa 2018 ve fotbale - utkání skupiny C v Hamburku:

Německo - ČR 3:0 (1:0)

Branky: 13. a 65. Müller, 49. Kroos. Rozhodčí: Hategan - Sovre, Gheorghe (všichni Rum.). ŽK: Kadeřábek, Pavelka (oba ČR). Diváci: 51.299 (vyprodáno).

Německo: Neuer - Kimmich, Boateng, Hummels, Hector (68. Höwedes) - Khedira, Kroos (75. Gündogan) - Müller, Özil, Draxler (80. Brandt) - Götze. Trenér: Löw.

ČR: Vaclík - Kadeřábek, Sivok, Suchý, Novák - Petržela (69. Skalák), Pavelka (63. Droppa), Hořava, Krejčí - Dočkal - Vydra (76. V. Kadlec). Trenér: Jarolím.