Scholes bude pokračovat. Chce United vrátit titul

ČTK ČTK
15. 5. 2012 7:44
Scholee skončil už po minulé sezoně, v lednu se však k hraní vrátil a v 21 zápasech nastřílel čtyři branky.
Ryšavá ikona Rudých ďáblů Paul Scholes bude pokračovat i příští rok
Ryšavá ikona Rudých ďáblů Paul Scholes bude pokračovat i příští rok | Foto: Reuters

Londýn - Záložník Paul Scholes bude hrát za Manchester United i v příští sezoně. Trenér anglického vicemistra Alex Ferguson dnes oznámil, že sedmatřicetiletý fotbalista s klubem podepsal roční prodloužení smlouvy.

Scholes původně ukončil kariéru po skončení minulé sezony, ve které s United získal titul. Letos v lednu se však k hraní vrátil a v 21 zápasech nastřílel čtyři branky. Nyní se bývalý anglický reprezentant rozhodl pokračovat a v příštím ročníku se chce s kariérou rozloučit sesazením konkurenčního Manchesteru City z ligového trůnu.

Městský rival totiž v neděli v dramatickém posledním kole Premier League ukončil 44 let dlouhé čekání na titul, když dvěma góly v nastavení porazil Queens Park Rangers a díky lepšímu skóre odsunul United na druhé místo tabulky.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 54 minutami

Mezi prioritami evropského předsednictví vidí Bek kyberbezpečnost, odlesňování a svobodu médií

Mezi tématy českého předsednictví v Radě EU by se podle ministra pro evropské záležitosti Mikuláše Beka (STAN) měla objevit kyberbezpečnost či odlesňování spojené s ukládáním oxidu uhličitého. Bek v pořadu České televize Otázky Václava Moravce uvedl, že Česko by mělo během předsednictví, které zemi čeká v druhé polovině roku, mít jako prioritu i téma svobody a odpovědnosti médií.

"To neznamená, že bychom měli kázat polským kolegům," odpověděl na dotaz, zda by diskuse o svobodě médií nenarušila dialog mezi zeměmi visegrádské čtyřky, tedy Českem, Slovenskem, Polskem a Maďarskem.

Už dříve Bek uvedl, že vláda hodlá v roce českého předsednictví Evropské unie více než dosud budovat vztahy se zeměmi mimo Visegrádskou skupinu, na niž se orientoval předchozí kabinet. Na prvním jednání v sídle Evropské komise debatoval počátkem ledna mimo jiné o přípravách předsednictví. Mezi nové české partnery by podle Beka měla patřit například Francie, která EU vede v současnosti. Česko podle ministra musí být také připraveno sehrát roli prostředníka ve sporu o vládu práva, který vedou unijní instituce s Polskem a Maďarskem, přičemž by nemělo slevit ze zásadních principů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy