Aktualizováno 3. 5. 2022 9:29
Útočník Patrik Schick 22. gólem v této sezoně německé fotbalové ligy zpečetil výhru Leverkusenu nad Frankfurtem 2:0. Jeho tým si upevnil třetí místo. Dvě kola před koncem soutěže má tříbodový náskok na Freiburg.
Podívejte se na sestřih utkání mezi Leverkusenem a Eintrachtem Frankfurt, ve kterém se prosadil i Patrik Schick. | Video: Associated Press

Dosud čtvrté Lipsko podlehlo 1:3 v Mönchengladbachu a kleslo na pátou příčku, která už nezaručuje účast v Lize mistrů, ale "jen" v Evropské lize.

Schick skóroval stejně jako v předchozím duelu na hřišti Fürthu, kde pomohl Bayeru k výhře 4:1. V dnešním utkání nejprve ve středu hřiště rozehrál akci, kterou zakončil gólem v 18. minutě Paulinho, jenž prostřelil gólmana Trappa mezi nohama.

Ve 34. minutě dostal Schick přihrávku za obranu a po rychlém sólovém úniku překonal brankáře Frankfurtu, gól však kvůli ofsajdu neplatil. Český reprezentant se dočkal až v úvodu druhého poločasu, kdy ho na konci kombinační akce našel Diaby a Schick pojistil vítězství nad semifinalistou Evropské ligy.

V tabulce bundesligových střelců se na druhém místě odpoutal od Haalanda z Dortmundu. Na prvního Lewandowského z Bayernu ztrácí 12 branek.

Mönchengladbach porazil loňského vicemistra Lipsko, i když hrál od 64. minuty bez vyloučeného Elvediho. Dva góly dal Hofmann.

Německá fotbalová liga - 32. kolo:

Leverkusen - Eintracht Frankfurt 2:0 (18. Paulinho, 51. Schick), Mönchengladbach - Lipsko 3:1 (45.+2 a 77. Hofmann, 17. Embolo - 36. Nkunku).

1. Bayern Mnichov 32 24 3 5 93:33 75
2. Dortmund 32 20 3 9 80:50 63
3. Leverkusen 32 17 7 8 74:44 58
4. Freiburg 32 15 10 7 56:40 55
5. Lipsko 32 16 6 10 67:36 54
6. Kolín nad Rýnem 32 14 10 8 51:46 52
7. Union Berlín 32 14 9 9 43:41 51
8. Hoffenheim 32 13 7 12 55:51 46