Schick zřejmě začne přípravu v Juventusu. Čekám na výsledky prohlídky. Vím, že to bude těžké, říká

David Janeczek David Janeczek
25. 6. 2017 7:08
Patrik Schick zřejmě začne letní přípravu s kádrem Juventusu Turín. Informaci naznačil sám odchovanec Sparty po posledním zápase na letošním Euru do jednadvaceti let.
Patrik Schick v zápase proti Dánsku na Euru do jednadvaceti let v Polsku.
Patrik Schick v zápase proti Dánsku na Euru do jednadvaceti let v Polsku. | Foto: Milan Kammermayer

Tychy (od našeho zpravodaje) - Zřejmě největší současný talent českého fotbalu Patrik Schick bezprostředně po Euru do jednadvaceti let naznačil, že by mohl už příští sezonu patřit do kádru Juventusu

Jak známo, tak jméno odchovance Sparty je s úřadujícím italským mistrem spojováno už delší dobu. Schick dokonce během Eura odletěl na jeden den z Katowic do Turína na zdravotní prohlídku.

"Čekám na výsledky zdravotní prohlídky, takže zatím v Juventusu nejsem. Dozvím se je za pár dní," vysvětlil Schick po české derniéře na letošním Euru s Dánskem.

Po prohře 2:4 navíc Schick naznačil, že pokud výsledky dopadnou dobře, tak by měl začít přípravný kemp s letošním finalistou Ligy mistrů. Po boku Gonzala Higuáína, Paula Dybaly nebo Maria Mandžukiče. 

Dražší už byl jen Nedvěd

"Bude to výzva. Juventus je velký klub, takže počítám, že to bude těžké. Hodně jsme o tom přemýšleli a chtěl bych to prostě zkusit a uvidíme, co se stane," pokračoval Schick. "Už ten zájem, byl pro mě takovým vysvědčením. Za tu práci, kterou jsem do toho dával odmalička. Myslím si, že je to i takový splněný sen," dodal.

V současnosti v Itálii suverénní Juventus má podle italských médií za bývalého hráče Sparty Praha a Bohemians 1905 zaplatit 30,5 milionu eur (zhruba 797 milionů korun).

Jednadvacetiletý útočník, který v premiérové sezoně v Serii A nastřílel jedenáct ligových branek, se také vrátil ke své jednodenní cestě do Turína. "Ten den jsme měli v reprezentaci volný. Navíc si myslím, že mě to nijak nerozhodilo."

Češi nakonec v konfrontaci s Itálií, Německem a Dánskem obsadili vzhledem k prohře s Dánskem poslední místo ve skupině. "Sice jsme nepostoupili, ale nemyslím si, že bychom tady udělali nějakou ostudu," uvedl Schick, který zároveň dodal, že šance na postup před turnajem sice nebyla vysoká, ale zároveň nebyla nereálná.

 

Právě se děje

Další zprávy