Schick už pálí za Leverkusen. Útočník se trefil při debutu, pomohl k pohárové výhře

13. 9. 2020 20:29
Český fotbalový reprezentant Patrik Schick skóroval po přestupu do Leverkusenu hned v prvním utkání. Bayeru pomohl v Německém poháru jedním gólem k vysoké výhře 7:0 na hřišti Norderstedtu ze čtvrté ligy.
Patrick Schick
Patrick Schick | Foto: ČTK

Bundesligový celek rozhodl o jasném postupu mezi 32 nejlepších týmů soutěže šesti góly v úvodní půlhodině. Schick přišel na hřiště po přestávce, kdy nahradil na hrotu útoku Lucase Alaria. V 77. minutě se dočkal premiérové branky v dresu Bayeru, když po rohovém kopu zblízka poslal hlavou do sítě míč odražený od břevna.

Čtyřiadvacetiletý útočník zkompletoval přesun do bundesligy v úterý. Leverkusen za něj zaplatil AS Řím 26,5 milionu eur (téměř 703 milionů korun).

Až po penaltách postoupil Hoffenheim, který po prodloužení hrál s Chemnitzerem 2:2. Pavel Kadeřábek odehrál za bundesligového favorita jen 20 minut, pak ho nový trenér Sebastian Hoeness musel kvůli neupřesněnému zranění vystřídat.