Schick střídal Hložka a Leverkusen padl v Lipsku. Bayern nasázel šest gólů

29. 10. 2022 18:03
Fotbalisté Leverkusenu prohráli ve 12. kole německé ligy na hřišti Lipska 0:2 a po sedmé porážce jsou na šestnáctém místě. Adam Hložek hrál za hosty do 65. minuty, kdy ho vystřídal Patrik Schick. Bayern Mnichov deklasoval Mohuč 6:2 a vede neúplnou tabulku. Dortmund se štěstím udržel výhru 2:1 na hřišti Frankfurtu. Augsburg s Tomášem Koubkem v brance podlehl na hřišti Stuttgartu 1:2.
Adam Hložek v dresu Leverkusenu.
Adam Hložek v dresu Leverkusenu. | Foto: Reuters

Lipsko šlo do vedení ve 32. minutě. Szoboszlai rozehrál přímý kop na Nkunkua, který se trefil hlavou. Francouzský útočník dal již devátý gól v soutěži a dotáhl se na nejlepšího bundesligového střelce Füllkruga z Brém. V závěru zápasu stvrdil vítězství Lipska Werner.

Na vysoké výhře Bayernu se podílelo šest různých střelců. Gól a dvě asistenci si připsal Mané, který ve 43. minutě neproměnil pokutový kop, ale z dorážky gólmana Mohuče překonal a zvýšil na 3:0. Penaltovou příležitost dostali i hosté, Burkardt však neuspěl.

Borussii Dortmund poslal do vedení ve 21. minutě Brandt, jenž zakončil přihrávku Malena střelou, která prošla mezi nohama brankáře Trappa. Frankfurt odpověděl o pět minut později, Kamada tvrdou střelou z 20 metrů nedal gólmanovi Dortmundu šanci.

Po přestávce šli do vedení hosté, Bellingham ustál souboj se Silvou a překonal Trappa. V 57. minutě mohl vyrovnat Götze, překonal gólmana, ale z brankové čáry vykopl míč obránce Schlotterbeck. Dortmund je tak v tabulce třetí bod za druhým Unionem Berlín, jenž hraje v neděli proti Mönchengladbachu.

Koubek stále čeká na první výhru. Augsburg sice vedl od čtvrté minuty zásluhou Niederlechnera, o jedenáct minut později ale bylo vyrovnáno, když se prosadil hlavou Sosa. V závěru zápasu zařídil domácím tři body Anton.

Wolfsburg po třech remízách za sebou deklasoval Bochum 4:0, své první dva góly za VfL dal dvaadvacetiletý Nmecha.

Německá fotbalová liga - 12. kolo:

Bayern Mnichov - Mohuč 6:2 (5. Gnabry, 28. Musiala, 43. Mané, 58. Goretzka, 79. Tel, 86. Choupo-Moting - 45.+4 Widmer, 82. Ingvartsen), Lipsko - Leverkusen 2:0 (32. Nkunku, 83. Werner), Stuttgart - Augsburg 2:1 (15. Guirassy, 90.+1 Anton - 4. Niederlechner), Wolfsburg - Bochum 4:0 (27. a 58. Nmecha, 35. Baku, 80. Wind), Eintracht Frankfurt - Dortmund 1:2 (26. Kamada - 21. Brandt, 52. Bellingham).

1. Bayern Mnichov 12 7 4 1 37:10 25
2. Union Berlín 11 7 2 2 19:8 23
3. Dortmund 12 7 1 4 20:15 22
4. Freiburg 11 6 3 2 16:13 21
5. Eintracht Frankfurt 12 6 2 4 25:20 20
6. Lipsko 12 5 4 3 22:18 19
7. Brémy 12 5 3 4 21:18 18
8. Mohuč 12 5 3 4 18:19 18