Schick má podobný potenciál jako Zlatan, tvrdí Nedvěd

ČTK ČTK
31. 5. 2017 12:57
Pavel Nedvěd zatím nepotvrdil zprávy o přestupu Patrika Schicka do Juventusu.
Patrik Schick
Patrik Schick | Foto: Milan Kammermayer

Plzeň - Viceprezident Juventusu Turín Pavel Nedvěd zatím nemůže potvrdit informaci italských médií, že má český fotbalista Patrik Schick namířeno právě do Juventusu. Připustil však, že italský šampion útočníka Sampdorie Janov pozorně sleduje, protože v něm vidí podobný potenciál, jaký měl švédský kanonýr Zlatan Ibrahimovic.

Podle informací italského deníku Tuttosport je Juventus již předběžně domluvený se Sampdorií, která má ve smlouvě se Schickem výstupní klauzuli ve výši 25 milionů eur (asi 660 milionů korun). Juventus by však nechtěl platit celou částku s tím, že by ještě nechal Schicka v Sampdorii na hostování. Sampdoria by navíc mohla dostat i hráčskou kompenzaci.

"Potvrdit to nemohu, protože Patrik je zatím hráčem Sampdorie. Jeho cena je jasná, protože má ve smlouvě klauzuli. Kdo chce, může to zaplatit a může si ho koupit. Takže je to poměrně jednoduchý přestup. Stačí se domluvit s hráčem," řekl Nedvěd na dnešní tiskové konferenci při návštěvě Plzně v rámci McDonald's Cupu.

Připustil však, že je Schick pro Juventus zajímavým hráčem. "Patrik má za sebou výbornou sezonu a udělal si dobré jméno. Nejen my ho sledujeme, ale spousta dalších klubů z Anglie, Španělska a Německa. Má před sebou velkou budoucnost, protože má správné fyzické předpoklady. A to mu ještě chybí svaly, ale musíte si ho umět představit za dva tři roky, kdy ještě zesílí," prohlásil Nedvěd.

Schick mu připomíná bývalého spoluhráče Ibrahimovice, když přišel do Juventusu v roce 2004 z Ajaxu. "Když k nám přišel Ibra, tak byl v podobném stavu, jako je nyní Schick, a pak z něj vyrostl hráč, jakým je dnes. Trochu mi ho Patrik připomíná. Je to podobný typ útočníka. Má techniku, ale je velký i rychlý. Když na sobě zapracuje, bude to světový hráč," dodal držitel Zlatého míče pro nejlepšího fotbalistu světa z roku 2003.

 

Právě se děje

před 48 minutami

Dálnice D1 na Prahu je za Velkým Meziříčím neprůjezdná kvůli nehodě

Dálnice D1 je za Velkým Meziříčím ve směru na Prahu neprůjezdná kvůli havárii cisterny a dodávky. Podle policie se jeden člověk zranil. U nehody zasahuje i vrtulník záchranářů. Zatím není jasné, jak vážné zranění je.

Nehoda byla ohlášena krátce před 8:00 přibližně na 140. kilometru mezi exity Měřín a Velké Meziříčí. K nehodě vyjeli i krajští hasiči.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Pošta plánuje na víkend odstávku, uzavře všechny pobočky

Všechny pobočky České pošty budou od pátečního večera do pondělí zavřené. Důvodem je plánovaná provozní údržba datových center společnosti. Odstávka se bude týkat jak poboček České pošty, tak Balíkoven Partner. Ty nebudou v době odstávky vydávat zásilky. Řekl to mluvčí pošty Matyáš Vitík.

Odstávka začne v pátek 18. června v 19:00 a potrvá do nedělních 24:00. V termínu plánované odstávky nebudou dostupné ani webové stránky spravované Českou poštou - www.ceskaposta.cz, www.postaonline.cz, www.postovnimuzeum.cz, www.datoveschranky.info, a všechny aplikace, například Sledování zásilek, Kalkulátor zásilek, Informace o poštách nebo PodaniOnline apod.

V uvedeném termínu nebude možné ani kontaktovat call centrum České pošty. Systém datových schránek bude během odstávky v provozu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

NATO označilo Čínu na systematickou výzvu, Peking se proti tomu ohradil

Peking v úterý obvinil Severoatlantickou alianci ze zveličování "teorie čínské hrozby" a z "mentality studené války". Čínské velvyslanectví při Evropské unii tak reagovalo na pondělní závěrečné usnesení summitu NATO, které uvádí, že Čína představuje pro alianci "systematické výzvy".

Vedoucí představitelé členských zemí aliance v usnesení konstatovali, že "deklarované ambice a asertivní chování Číny představují systematické výzvy pro mezinárodní řád založený na pravidlech i pro oblasti důležité pro bezpečnost aliance". Poukázali přitom na to, že obavy aliance vzbuzuje sílící jaderný arzenál Pekingu, čínská účast na ruských vojenských cvičeních v euroatlantickém prostoru i šíření dezinformací.

Čínské velvyslanectví v EU se proti tomu v úterý důrazně ohradilo, přičemž obvinilo NATO z projevování "mentality studené války" a ze snahy "uměle vytvářet konfrontace". Podle agentury AFP rovněž uvedlo, že výraz "systematické výzvy" popírá "mírový rozvoj" Číny, která má dvacetkrát méně jaderných hlavic než členské země NATO.

Zdroj: ČTK
Další zprávy