Schick je zpátky, jeho gól ale nepomohl Leverkusenu ani k bodu

19. 2. 2023 22:12
Útočník Patrik Schick se po více než třech měsících po zranění opět představil v německé fotbalové lize a hned dal gól, Leverkusen však podlehl Mohuči 2:3.
Patrik Schick
Patrik Schick | Foto: Reuters

Schick se po vleklých potížích s tříslem vrátil na trávník ve čtvrtečním duelu Evropské ligy, kdy odehrál závěrečné dvě minuty.

Nyní nastoupil v 56. minutě a prvním kontaktem s míčem dal gól, když se k němu po několika odrazech dostal balon. Prosadil se poprvé od 10. září a v tomto ročníku bundesligy má na kontě tři zásahy.

Bayer dostal už ve 23. minutě příležitost zahrávat penaltu, Tapsoba ji však neproměnil. O tři minuty později Caci pohotovou střelou k tyči poslal do vedení Mohuč.

Ve 32. minutě po chybě Fernandese sice vyrovnal Amiri, ale v nastavení prvního poločasu vrátil hostům náskok Barreiro. Po Schickově trefě na 2:2 složil v 80. minutě Adli ve vápně Widmera a nařízenou penaltu proměnil Ingvartsen. Adli byl navíc vyloučen.

Adam Hložek přišel do hry v 84. minutě, ale porážku Leverkusenu už neodvrátil, byť i v deseti měli domácí tlak.

Union Berlín nevyužil sobotní porážky Bayernu Mnichov v Mönchengladbachu a remízou 0:0 s posledním Schalke promarnil šanci na posun do čela tabulky. Navíc přišel o druhé místo, na kterém jej vystřídal Dortmund po výhře 4:1 nad Herthou Berlín. Všechny tři týmy v čele soutěže mají shodně 43 bodů.

Dortmund vyhrál pošesté za sebou. Do vedení se dostal po necelé půlhodině hry díky šikovné patičce Adeyemiho, kterou jednadvacetiletý útočník usměrnil Reusův střílený centr za Christensenova záda. Ještě do poločasu přidal druhou trefu domácích Malen.

Ve druhém dějství snížil tvrdou střelou o břevno Tousart. Dvougólové vedení Dortmundu vrátil v 77. minutě z přímého kopu Reus a v 90. minutě završil výsledek Brandt.

Schalke uhrálo bezbrankovou remízu počtvrté v řadě a na nesestupové pozice ztrácí šest bodů. Český záložník Alex Král odehrál na hřišti Unionu celý zápas.

Německá fotbalová liga - 21. kolo:

Leverkusen - Mohuč 2:3 (32. Amiri, 58. Schick - 26. Caci, 45.+4 Barreriro, 82. Ingvartsen z pen.), Union Berlín - Schalke 0:0, Dortmund - Hertha Berlín 4:1 (27. Adeyemi, 32. Malen, 77. Reus, 90. Brandt - 47. Tousart).

1. Bayern Mnichov 21 12 7 2 60:21 43
2. Dortmund 21 14 1 6 44:27 43
3. Union Berlín 21 13 4 4 35:24 43
4. Freiburg 21 12 4 5 34:31 40
5. Lipsko 21 11 6 4 43:26 39
6. Eintracht Frankfurt 21 11 5 5 42:29 38
7. Wolfsburg 21 8 6 7 38:29 30
8. Mönchengladbach 21 8 5 8 38:35 29