Schick je skauty nejsledovanější hráč v lize, říká Paska. Se Spartou jedná o nové smlouvě

Luděk Mádl Luděk Mádl
8. 4. 2016 13:30
Patrik Schick, útočník Sparty zapůjčený Bohemians, je podle jeho agenta Pavla Pasky zahraničními skauty nejsledovanějším hráčem v české lize. Jedná se o prodloužení kontraktu se Spartou. Slavia by zase ráda delší kontrakt s Tomášem Součkem.
Talent Patrika Schicka vzbudil zájem skautů evropských klubů
Talent Patrika Schicka vzbudil zájem skautů evropských klubů | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Patrik Schick hraje klíčovou roli v reprezentačním týmu do 21 let, ligové góly střílí i za Bohemians, kam ho Sparta půjčiila na hostování.

Útočník vysoký 187 centimetrů, který v lednu slavil 20. narozeniny, už je centrem zájmu evropských klubů. "Podle mě je to jednoznačně nejsledovanější hráč v české lize," glosuje zájem zahraničních skautů Pavel Paska, jehož agentura ISM právě Schicka zastupuje. Konkrétní jména klubů, jež Schick zajímá, prozradit nechtěl.

"Patrikovou prioritou je zaručená stabilita jeho sportovního rozvoje. I proto se už nyní velmi intenzivně bavíme se Spartou o možném prodloužení smlouvy," říká Paska. Současný kontrakt se Spartou končí Schickovi za rok v létě.

Stejně tak i Slavia už Pasku podle jeho slov oslovila s tím, že by ráda prodloužila kontrakt Tomáši Součkovi. "Tam je platná smlouva ještě na dva roky, ale Slavia projevila zájem zajistit si jeho služby na delší období. Debatujeme pochopitelně o podmínkách," podotýká Paska.

Zpět k Schickovi. V kvalifikaci o ME hráčů do 21 let v dosavadních 7 zápasech zaznamenal už 8 branek. Po dvou zásazích na Maltě přidal klíčovou vítěznou branku doma proti Belgii, na jaře pak dva góly zaznamenal proti Lotyšsku a tři na Maltě.

V dresu Bohemians zatím v Synot lize ve 22 absolvovaných utkáních skóroval šestkrát.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Začíná vánoční čas, je první adventní neděle

Začíná vánoční čas, dnes je první adventní neděle. Na adventním věnci je čas zapálit první ze čtyř svíček. Dříve advent býval dobou duchovní přípravy na Vánoce, dobou rozjímání a dobročinnosti, nyní je pro značnou část lidí ale spíš obdobím nakupování dárků. Už podruhé advent ovlivní epidemie koronaviru a omezení, která mají šíření viru zpomalit. Vláda tento týden zakázala konání vánočních trhů s výjimkou prodeje stromků a kaprů.

Ještě před jejich zákazem mnozí organizátoři avizovali, že omezí kulturní program nebo nebudou slavnostně rozsvěcet vánoční stromy tak, aby zbytečně nelákali velké množství lidí. Plánovali ale otevření prodejních stánků i provoz dalších atrakcí či doprovodný program.

První adventní neděle se označuje železná, druhá bronzová, třetí stříbrná a čtvrtá zlatá. Slovo advent pochází z latinského adventus, tedy příchod. Pro křesťany první adventní neděle připomíná příchod Ježíše Krista. Věřící přinášejí věnce do kostela, kde je kněz požehná. I přes omezení mohou stále lidé přijít rozjímat na roráty, což jsou ranní mše ke cti Panny Marie. Začínají brzy ráno ještě za tmy a v některých kostelích jsou slaveny jen při svíčkách.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Soubor Kupkových kreseb se bude v neděli na pražském Žofíně dražit za 25 milionů korun

Bez přítomnosti veřejnosti se dnes bude konat aukce výtvarného umění na pražském Žofíně. Galerie Kodl se tak rozhodla vzhledem ke zhoršující se situaci s pandemií nemoci covid-19. Po internetu či telefonu se tak budou sběratelům nabízet desítky položek, k nejvýznamnějším patří cyklus kreseb Františka Kupky vytvořených pro encyklopedii Člověk a Země, vydané ve Francii v letech 1904 až 1907. Cyklus se bude vyvolávat za 25 milionů korun.

Kupkovy kresby vznikaly na objednávku autora této šestisvazkové historie lidstva Élisée Recluse (1830 až 1905). Ten se v ní pokusil shrnout dějiny lidstva od prehistorických počátků až po tehdejší současnost kritickým pohledem, což mimo jiné dokládá předjímání ekologických témat nebo boj za práva zvířat. Soubor představuje nejrozsáhlejší a nejucelenější ilustrátorskou práci Františka Kupky z počátku 20. století, místy anticipující jeho abstraktní tvorbu.

Aukce nabídne i mnohé další autory 20. století, k dílům s vyvolávací cenou v několika milionech korun patří obrazy Emila Filly, Františka Foltýna, Václava Špály či Mikuláše Medka. Z poválečného období se skrze díla Františka Hudečka, Bohumíra Matala a Kamila Lhotáka představuje malba generace umělců ze Skupiny 42. Výjimečnou kolekci tvoří tři práce teprve nyní doceňované Běly Kolářové.

Zdroj: ČTK
Další zprávy