Schick je skauty nejsledovanější hráč v lize, říká Paska. Se Spartou jedná o nové smlouvě

Luděk Mádl Luděk Mádl
8. 4. 2016 13:30
Patrik Schick, útočník Sparty zapůjčený Bohemians, je podle jeho agenta Pavla Pasky zahraničními skauty nejsledovanějším hráčem v české lize. Jedná se o prodloužení kontraktu se Spartou. Slavia by zase ráda delší kontrakt s Tomášem Součkem.
Talent Patrika Schicka vzbudil zájem skautů evropských klubů
Talent Patrika Schicka vzbudil zájem skautů evropských klubů | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Patrik Schick hraje klíčovou roli v reprezentačním týmu do 21 let, ligové góly střílí i za Bohemians, kam ho Sparta půjčiila na hostování.

Útočník vysoký 187 centimetrů, který v lednu slavil 20. narozeniny, už je centrem zájmu evropských klubů. "Podle mě je to jednoznačně nejsledovanější hráč v české lize," glosuje zájem zahraničních skautů Pavel Paska, jehož agentura ISM právě Schicka zastupuje. Konkrétní jména klubů, jež Schick zajímá, prozradit nechtěl.

"Patrikovou prioritou je zaručená stabilita jeho sportovního rozvoje. I proto se už nyní velmi intenzivně bavíme se Spartou o možném prodloužení smlouvy," říká Paska. Současný kontrakt se Spartou končí Schickovi za rok v létě.

Stejně tak i Slavia už Pasku podle jeho slov oslovila s tím, že by ráda prodloužila kontrakt Tomáši Součkovi. "Tam je platná smlouva ještě na dva roky, ale Slavia projevila zájem zajistit si jeho služby na delší období. Debatujeme pochopitelně o podmínkách," podotýká Paska.

Zpět k Schickovi. V kvalifikaci o ME hráčů do 21 let v dosavadních 7 zápasech zaznamenal už 8 branek. Po dvou zásazích na Maltě přidal klíčovou vítěznou branku doma proti Belgii, na jaře pak dva góly zaznamenal proti Lotyšsku a tři na Maltě.

V dresu Bohemians zatím v Synot lize ve 22 absolvovaných utkáních skóroval šestkrát.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Airbnb kvůli pandemii ztrojnásobila čtvrtletní ztrátu na 1,2 miliardy dolarů

Americká společnost Airbnb, která zprostředkovává ubytování v soukromí, v prvním čtvrtletí hospodařila s čistou ztrátou 1,17 miliardy dolarů (24,6 miliardy Kč), což je meziročně nárůst na více než trojnásobek. Tržby se ale zvýšily o pět procent na 887 milionů USD (18,7 miliardy Kč), uvedla firma ve své výsledkové zprávě. Na hospodaření stále doléhají dopady koronavirové krize a s ní spojené omezení cest.

Tržby jsou ale vyšší i ve srovnání s rokem 2019, tedy s obdobím před pandemií. Firma také zaznamenala nárůst počtu rezervací, což dává do souvislosti s ustupující pandemií a s očekávaným návratem k masovému cestování. K vysoké ztrátě v prvním čtvrtletí částečně přispěly i výdaje, které má firma s obsluhou dřívějších úvěrů.

Protipandemická opatření mají negativní dopady na tržby Airbnb v celém světě, zejména ale v Evropě. Růst poptávky po cestování firma zaznamenala ve Spojených státech, zájem registruje u pronájmů blízko pláže a na horách. U rezervací ve městech, kde byl před pandemií zájem tradičně velmi silný, se zatím nic zásadního nezlepšilo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy