Schalke zachránilo bod deset minut před koncem

1. 4. 2012 20:17
Hannover - Mönchengladbach 2:1, Hoffenheim - Schalke 1:1

Berlín - Fotbalisté Schalke vybojovali v německé lize díky penaltě v závěru alespoň remízu s Hoffenheimem.

O bod se tak na třetím místě tabulky vzdálili Mönchengladbachu, který předtím podlehl Hannoveru 1:2.

Schalke po porážce 2:4 v Evropské lize s Bilbaem nevkročilo dobře ani do duelu na hřišti Hoffenheimu a prohrávalo od 30. minuty po penaltě Sejada Salihoviče. Pokutový zavinil brankář Lars Unnerstall, jeden ze tří zraněných gólmanů týmu, který se stačil těsně před utkáním uzdravit.

Zraněný Hloušek musí na operaci, Bayer mění trenéry
Bayern vyhrál v Norimberku a snížil ztrátu na Dortmund

Deset minut před koncem ale vyrovnal skóre Klaas-Jan Huntelaar také z penalty a 23. gólem v ročníku srovnal krok s nejlepším střelcem Mariem Gómezem z Bayernu. Pokutový kop se však zřejmě neměl zahrávat, protože hráč hostující z Hoffenheimu Chinedu Obasi faulu hodně přidal.

Čtvrtý Mönchengladbach po 28. kole ztrácí na gelsenkirchenský klub tři body. Může za to porážka 1:2 na hřišti Hannoveru, kterému tři body v tabulce pomohly k posunu hned za Mönchengladbach. Mezi oběma týmy je však desetibodová propast.