Schalke v derby porazilo Dortmund 2:1, Bayern zůstává první

27. 9. 2014 18:03
Fotbalisté Schalke porazili v německé lize ve vestfálském derby Dortmund 2:1 a Borussia potřetí v řadě nevyhrála.
Radost hráčů Schalke
Radost hráčů Schalke | Foto: Reuters

Berlín - Fotbalisté Schalke porazili v německé lize ve vestfálském derby Dortmund 2:1 a Borussia potřetí v řadě nevyhrála. Bayern Mnichov zvítězil na hřišti nováčka Kolína nad Rýnem 2:0 a zůstane na prvním místě.

Freiburg remizoval s Leverkusenem 0:0. Zápas dohrával bez obránce Pavla Krmaše, který byl v 78. minutě po druhé žluté kartě vyloučen.

Schalke se dostalo do vedení v 10. minutě, po Aogově rohovém kopu zavěsil hlavou nikým nehlídaný Joël Matip a vstřelil svůj první gól v sezoně. O třináct minut později domácí zvýšili na 2:0. Po nepovedeném Aubameyangově odkopu se prosadil Maxim Choupo-Moting, jenž je se třemi trefami nejlepším střelcem svého týmu.

Chvíli poté dortmundský Ramos nacentroval do pokutového území a Pierre-Emerick Aubameyang se trefil v druhém utkání v řadě. Další branku už však svěřenci Jürgena Kloppa nepřidali a z posledních tří zápasů získali pouze bod za remízu 2:2 se Stuttgartem.

Mistrovský Bayern nezaváhal na hřišti Kolína nad Rýnem. V 19. minutě poslal Müller uvnitř pokutového území přihrávku na Maria Götzeho a ten se trefil počtvrté v sezoně. Německý reprezentant se zařadil na druhé místo tabulky střelců za mohučského Okazakiho.

V druhém poločase pak dopravil míč do vlastní branky Daniel Halfar a Kolín po povedeném startu sezony, kdy z prvních čtyř duelů odešel neporažen, podruhé v řadě prohrál. Záložník Bayernu Xabi Alonso v utkání vytvořil nový rekord bundesligy v počtu kontaktů s míčem. Připsal si jich 204.

Freiburg proti Leverkusenu opět nedosáhl na první výhru v sezoně. V prvním poločase byl po druhé žluté kartě vyloučen obránce hostů Spahič a stejný osud potkal v závěru utkání také Krmaše. Vladimír Darida do zápasu nenastoupil kvůli inkasované červené kartě z minulého utkání s Hoffenheimem (3:3).

Mönchengladbach udržel ligovou neporazitelnost i na hřišti nováčka Paderbornu, dvěma góly v prvním dějství v rozmezí šesti minut rozhodli Herrmann a Raffael. V 70. minutě na konečných 1:2 upravil Jens Wemmer.

Německá fotbalová liga - 6. kolo:

Freiburg - Leverkusen 0:0, Kolín nad Rýnem - Bayern Mnichov 0:2 (19. Götze, 66. vlastní Halfar), Paderborn - Mönchengladbach 1:2 (70. Wemmer - 8. Herrmann, 14. Raffael), Schalke - Dortmund 2:1 (10. Matip, 23. Choupo-Moting - 26. Aubameyang), Stuttgart - Hannover 1:0 (69. Schwaab), Wolfsburg - Brémy 2:1 (15. Rodríguez, 57. Olič - 37. Busch).

1. Bayern Mnichov 6 4 2 0 11:2 14
2. Mönchengladbach 6 3 3 0 8:3 12
3. Leverkusen 6 3 2 1 11:9 11
4. Hoffenheim 6 2 4 0 9:5 10
Mohuč 6 2 4 0 9:5 10
6. Hannover 6 3 1 2 5:4 10
7. Wolfsburg 6 2 2 2 10:8 8
8. Schalke 6 2 2 2 10:10 8