Schalke i s Králem remizovalo s Kolínem nad Rýnem, sérii Leverkusenu uťala Borussia

29. 1. 2023 17:38
Fotbalisté Schalke remizovali v 18. kole německé ligy s Kolínem nad Rýnem 0:0 a ve třetím utkání po zimní přestávce získali první bod. Český záložník Alex Král nastoupil po zranění za tým z Gelsenkirchenu poprvé od listopadu, na hřiště přišel jako střídající hráč v poslední čtvrthodině.
Alex Král
Alex Král | Foto: Reuters

Schalke mohlo jít do vedení hned v úvodu zápasu, hlavičku Jenze ale reflexivním zákrokem vytáhl mimo tři tyče Schwäbe. V úvodu druhé půle měl velkou příležitost hostující Hübers, jeho hlavička ale skončila pouze na břevně.

Domácí nováček soutěže zůstává na posledním místě tabulky. Kolín nad Rýnem, který v úterý remizoval také s Bayernem a v novém roce ještě neprohrál, je dvanáctý.

Fotbalisté Dortmundu porazili Leverkusen 2:0. Konec vítězné série Bayeru neodvrátil ani Adam Hložek, který hrál od 70. minuty. Jeho spoluhráč Patrick Schick kvůli dlouhodobému zranění do zápasu nenastoupil.

Dortmund šel do vedení po půlhodině hry. Brandtovu přihrávku do vápna Haller přenechal Adeyemimu, jenž vstřelil první branku v bundeslize. Po změně stran zvýšil Dortmund náskok, když si Wolfův centr srazil do vlastní sítě Tapsoba. V 70. minutě si reprezentant Burkiny Faso málem vstřelil druhý vlastní gól, na brankové čáře však nakonec odkopl míč Frimpong.

Ve stejné minutě přišel na hřiště český útočník Hložek, do výrazné šance se však nedostal. Leverkusen si přesto vytvořil v závěru zápasu velký tlak, šance Diabyho ale skončily na skvěle chytajícím Kobelovi. Leverkusen po pěti výhrách za sebou prohrál a je na devátém místě, Dortmund je čtvrtý.

Německá fotbalová liga - 18. kolo: Schalke - Kolín nad Rýnem 0:0, Leverkusen - Dortmund 0:2 (33. Adeyemi, 53. vlastní Tapsoba).

1. Bayern Mnichov 18 10 7 1 51:16 37
2. Union Berlín 18 11 3 4 31:22 36
3. Lipsko 18 10 5 3 39:24 35
4. Dortmund 18 11 1 6 33:25 34
5. Freiburg 18 10 4 4 29:25 34
6. Eintracht Frankfurt 18 9 5 4 37:26 32
7. Wolfsburg 18 8 5 5 36:22 29
8. Mönchengladbach 18 7 4 7 34:29 25