Schalke na dně. Prohrálo pošesté v řadě a končí v poháru

18. 12. 2012 22:58
Ani výměna trenéra fotbalistům Schalke nepomohla zastavit černou sérii a po prohře 1:2 s Mohučí vypadli v osmifinále Německého poháru.
Smutek. Schalke prohrálo pošesté za sebou.
Smutek. Schalke prohrálo pošesté za sebou. | Foto: Reuters

Berlín - Ani výměna trenéra fotbalistům Schalke nepomohla zastavit černou sérii a po prohře 1:2 s Mohučí vypadli v osmifinále Německého poháru. O nevydařené premiéře Jense Kellera, jenž v neděli nahradil odvolaného Huuba Stevense, rozhodl osm minut před koncem Nicolai Müller. Schalke se nepovedlo vyhrát už v šestém utkání za sebou.

K vyřazení osmifinalisty Ligy mistrů přispěl i bývalý český reprezentant Zdeněk Popspěch, který odehrál v obraně Mohuče celý zápas. Další obránce Pavel Krmaš pomohl k postupu Freiburgu přes třetiligové Karlsruhe po vítězství 1:0.

Roli favorita splnil Bayern Mnichov, který zdolal předposlední tým bundesligové tabulky Augsburg 2:0. Podzimní mistr nejvyšší německé soutěže přišel v úvodu druhého poločasu za stavu 1:0 o vyloučeného Francka Ribéryho, ale díky brankám Maria Gomeze a Xherdana Shaqiriho bezpečně postoupil.