Schalke má z derby bod. Kurányi dal parádní gól

20. 2. 2009 22:38
Schalke - Dortmund 1:1
Hráči Schalke oslavují Bordonův gól do sítě Karlsruhe
Hráči Schalke oslavují Bordonův gól do sítě Karlsruhe | Foto: Reuters

Gelsenkirchen - Tradiční souboj Schalke a Dortmundu skončil remízou 1:1. Páteční předehrávku 21. kola německé Bundesligy ozdobil parádní gól Kevina Kurányiho, jenž však na tři body nestačil.

Vestfálské derby mezi sebe svedlo dva sousedy z tabulky, přesto u nich byla situace diametrálně odlišná.

Zatímco u Schalke vládla jakási spokojenost, na straně Borussie vůbec ne. Svěřenci Jürgenna Kloppa nevyhráli po zimní přestávce jediný zápas. A tato nelichotivá bilance po tomto zápase neskončila.

Čtěte více: Hamburk sní o titulu. Jarolím: Je to jen otázka času

Dortmund však ze hřiště neodcházel nespokojený.

Naopak, téměř po celých devadesát minut tahal za kratší konec a nakonec mohl být rád, že získal v AufSchalke areně jeden bod.

Úvod utkání se nesl ve znamení faulů Boatenga, který nejprve zranil Krstajiče, jenž musel vystřídat. Za to viděl jednadvacetiletý Němec žlutou kartu a domácí to vyprovokovalo k větší aktivitě.

A už po dvaceti minutách se měnilo skóre. Nový muž na hřišti Altintop doběhl míč před brankovou čarou, pak od rohového praporku nacentroval míč do vápna, kde se do něj položil Kurányi. Parádní volej skončil v bráně a Schalke vedlo 1:0.

Hráči v modrém měli dále převahu, ale do konce poločasu ji nedokázali přetavit v další gól.

Po pauze se mohl podruhé trefit Kurányi, jeho rána ale skončila vedle tyče. Což paradoxně rozhodlo. Deset minut před koncem se balonu chopil Zidan, obalamutil obránce Westermanna, přiťukl si v tísni s Valdezem a prostřelil Neuera.

O chvíli později dokonce mohl tentýž hráč vystřelit Dortmundu vítězství, tentokráte však domácí brankář dobře zasáhl.