Ščasný zbrojí na APOEL. Ale pozor! Sparta možná bez Holka

Luděk Mádl Luděk Mádl
30. 9. 2015 17:45
Fotbalovou Spartu čeká ve čtvrtek druhý zápas ve skupině Evropské ligy. Trenér Zdeněk Ščasný prozradil, že mu možná bude ze zdravotních důvodů scházet stoper Mario Holek. "V derby se Slavií jsme zklamali naše fanoušky, chceme to napravit," burcuje kouč Ščasný.
Trenér Zdeněk Ščasný prozradil, že by Spartě v duelu proti APOELu mohl scházet Mario Holek
Trenér Zdeněk Ščasný prozradil, že by Spartě v duelu proti APOELu mohl scházet Mario Holek | Foto: Milan Kammermayer

Praha - V neděli vybouchli v derby se Slavií, teď se sparťani chystají v Evropské lize na APOEL. Duel s Kypřany se hraje ve čtvrtek od 19 hodin.

"Chápu, že na nás byli po derby fanoušci naštvaní. Ostatně my jsme po tom prohraném utkání byli naštvaní taky. Ještěže ty zápasy jdou tak rychle za sebou. Pokusíme se to zaváhání odčinit," slibuje střelec David Lafata.

Trenér Zdeněk Ščasný neplánuje žádné rozmetání sestavy. "Jednu dvě změny možná uděláme, ale žádné překotné změny nechystám." Připustil, že jedna bude možná vynucená. "Máme tam problém s Mariem Holkem, nejsem si jistý, jestli ho do čtvrtka stihneme připravit," řekl trenér.

Ščasný kdysi na Kypru prakticky končil svou aktivní hráčskou kariéru. Po angažmá v kyperském klubu Anagennisi Dherynia (1991-93) už oblékal jen dres Roudnice. "To je pravda, že jsem na Kypru působil, ale to už je snad 153 let," smál se dnes Ščasný. "Pro dovolenou každopádně ideální místo, mám to tam rád."

Zároveň ale trenér samozřejmě sleduje i kyperský fotbal. "Podobně jako pro řecký Astaras Tripolis, se kterým jsme hráli posledně, platí i pro APOEL, že tam prakticky není na místě mluvit o nějakém typickém kyperském fotbalu, protože za ně nastupují zejména cizinci z Jižní Ameriky."

A síla APOELu? "Když si vezmeme jako měřítko útočnou hru Astarasu, tak v podání APOELu je násobně vyšší," míní Ščasný.

Pořadatelé zdůrazňují, že kvůli nařízením UEFA už v den utkání nebudou z bezpečnostních důvodů vstupenky v prodeji, jak už je ostatně v pohárových zápasech Sparty zaběhanou praxí.

 

Právě se děje

Další zprávy