Ščasný: Špatná hra, chaos. Nepomohly nám články o zoufalcích

Český účet v EL: úspěch na 75 procent, spokojenost na sto
Fotbalisté Liberce první zápas 4. předkola Evropské ligy vyhráli. Stejně jako Sparta a Plzeň. Jablonec se pak z Amsterdamu vrací s nadějnou porážkou 0:1.
Liberečtí se nenechali rozhodit ani divokými fanoušky chorvatského celku, kterých na sever Čech dorazilo na tisíc a kteří se pokusili svými světlicemi zapálit stadion U Nisy. Na rozdíl od fasády v centru Liberce se jim to nepovedlo.
...a horko bylo také na hřišti.
Domácí ale bojovali o každý míč...
Foto: Zlata Vostrá
Luděk Mádl Luděk Mádl
20. 8. 2015 22:00
Navzdory výhře 3:1 byl trenér Sparty Zdeněk Ščasný k výkonu svého týmu proti Thunu velmi kritický

Praha - Z toho, co se mu na Letné 90 minut míhalo před očima, ho mohla uspokojit jediná věc, a to konečný výsledek 3:1. "Ten třetí gól v samém závěru nám dal před odvetou alespoň trochu klidu, zaplaťpánbůh za něj," řekl Zdeněk Ščasný, trenér Sparty, po utkání s Thunem.

Jinak ho výkon jeho svěřenců v prvním duelu play off Evropské ligy rozzlobil. "Špatná hra, chaos, jejich napadání nám dělalo obrovský problém. Zahráli jsme prostě špatně, tohle by rozhodně nešlo."

Ráz zápasu nastavily už první minuty, kdy padla branka soupeře. "Nastoupili jsme do zápasu vlažně, bylo to bez soubojů a gól jsme dostali ze situace, na kterou jsme hráče celý týden upozorňovali. Propadnutý balon, nezajištěný centr, nenabraný hráč, profesorský přístup, všechno špatně," lamentoval Ščasný.

"Ještěže jsme otočili skóre už do poločasu, protože vzhledem k tomu, co jsme předvedli po změně stran, nevím, jestli bychom to jinak po pauze dokázali. Z naší strany chaos, když jsme dostali balon do strany, nepřišel pořádný centr, přitom jsme tam měli dva hlavičkáře. Ale co předváděl třeba Konaté..." nadechl se Ščasný.

"Ale to bych musel kritizovat kdekoho. Celou obranu, Fataie, Krejčího... Dneska jsem mohl střídat šest sedm hráčů," nešetřil kritikou.

Vácha má problém s kolenem

Mezi viníky špatného výkonu zařadil Ščasný i novináře. "Ty články o zoufalcích hrály v podcenění soupeře taky svoji roli," prohlásil kouč Sparty. Měl patrně na mysli rozhovor s bývalým hráčem Sparty Pavlem Perglem, nyní působícím ve Vaduzu, ve švýcarské lize. Právě on totiž o Thunu, aktuálně posledním týmu švýcarské tabulky, hovořil v deníku Sport jako o zoufalcích, kteří pro Spartu nemohou být vážným soupeřem.

První střídání Sparty proti Thunu bylo vynucené. "Vácha má něco s kolenem, asi to nebude otázka dvou tří dnů, ale něco vážnějšího. Frýdek ho naštěstí nahradil dobře, patřil dnes k našim nejlepším hráčům," řekl Ščasný.

V záloze kvůli vyloučení proti CSKA absentoval Marek Matějovský. "Na hřišti chyběl, samozřejmě, on je typ, který si v těžkých situacích bere balon. A vedle něj obvykle roste i výkon Dočkala," přemýšlel kouč Sparty.

Právě Bořek Dočkal dvěma góly pomohl tentokrát Spartě z nejhoršího. "V průběhu hry zbytečně dával balony zbrkle z jedničky, docházelo proto ke ztrátám. Ale ty dva góly samozřejmě hodnotím pozitivně, jak jinak," dodal kouč.

Tři vzadu jsou lepší, míní kouč

Místo tří obránců hrál tentokrát pooprvé od začátku utkání vzadu na čtyři. A zmatky přišly stejně. "Pořád si myslím, že nám to vzadu víc vyhovuje ve třech, jsme v tom složení jistější,"  řekl Ščasný.

Spekuluje se o tom, že by Spartu mohli posílit obránce Michal Frydrych (Ostrava) nebo Petr Jiráček (Hamburk). "Tohle je spíš otázka pro vedení," nereagoval kouč.

V neděli čeká Spartu liga s Duklou, příští čtvrtek odveta v Thunu. Na umělé trávě. "Budeme mít před odvetou na umělce tři tréninky, snad v tom nebude takový problém. Naším cílem je samozřejmě postup. Znovu snad tak špatně jako dnes nezahrajeme," věří Ščasný. "Nepříjemností je samozřejmě fakt, že jsme dnes inkasovali."

Jeho protějšek, před lety slavný hráč Kaiserslauternu či Interu Milán jménem Ciriaco Sforza byl výkonem svých hráčů potěšen. "Před utkáním se mluvilo jen o jednom týmu, o Spartě, ale na hřišti byly k vidění týmy dva. Věděli jsme, že jsme dobří v útoku, dnes se ukázalo, že i v obraně. Nevidím důvod, proč bychom doma nemohli vyhrát, postupové šance jsou po mém soudu před odvetou otevřené."

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Spojené státy rozšířily sankce proti Kubě

Nově na sankční seznam zařadily tamní policejní síly a jejich velení. Podle agentury AP chce administrativa prezidenta Bidena zvýšit tlak na kubánské vedení poté, co Havana začátkem měsíce násilně potlačila největší protivládní demonstrace v zemi za posledních více než 25 let.

Další zprávy