Ščasný: Jde o titul. Sparta přece neřekne, že chce být pátá

Luděk Mádl Luděk Mádl
16. 4. 2015 10:45
V závěrečných sedmi kolech Synot ligy se Zdeněk Ščasný pokusí získat titul pro Spart
Jako hlavní kouč slavil Zdeněk Ščasný ve Spartě dva tituly. Chce i třetí
Jako hlavní kouč slavil Zdeněk Ščasný ve Spartě dva tituly. Chce i třetí | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Čeká ho sedm zápasů na lavičce Sparty. A pak? To nikdo neví. Záleží na těch sedmi zápasech.

Zdeněk Ščasný se po 16 letech opět vrací na Letnou jako hlavní kouč. "Cíl je jasný -  titul. Sparta vám přece neřekne, že chce být pátá."

Na vedoucí Plzeň ztrácí Sparta po 23 kolech celkem pět bodů. Ve středu večer informovala o tom, že ukončila spolupráci s trenérem Vítězslavem Lavičkou (více zde). A že Ščasného angažovala do konce sezony.

"Od začátku to tak bylo dané a já jsem vůbec nešpekuloval nad tím, jestli tady budu sedm zápasů nebo tři roky. Co může nastat po sezoně? To je jednoduché, dvě možnosti: buď tu zůstanu, nebo odejdu. Pochopitelně bych chtěl zůstat. Nepodepisoval jsem tady teď smlouvu proto, abych byl v červenci zase na rybách," usmívá se Ščasný.

Rezervy tu jsou. Ale tajné

"Asi je jasné, že když uděláme titul, tak bych zůstal, když bude Sparta druhá, bude se asi hledět i na to, jestli se nám podaří vráti spartu po herní stránce tam, kde bývala a něco z toho se vytrratilo. Myslím si že, vím, kde jsou rezervy, ale nechám si to s prominutím pro sebe. Hráčům to ale samozřejmě řeknu.," vysvětuje Ščasný.

Ten opustil tým Teplic týden před rozehráním jarní části ligy. "Někde jsem  si teď přečetl, že už jsem byl tenkrát v kontaktu se Spartou. Vůbec ne, nic takového mě tenkrát ani nenapadlo.O zájmu Spart\y jsem se dozvěděl ve středu večer. A byl bych blázen, kdybych takovou nabídku odmítl."

Realizační tým zůstává minimálně do léta pohromadě, Ščasný neavizoval ani žádné zemětřesení v sestavě.

"Byl bych blázen, kdybych teď začal překopávat herním systém. A co se týče hráčů, musím ne nejdřív poznat. Než se tak stane, byl by nesmysl dělat nějaké razantní změny." První zápas čeká Zdeňka Ščasného při jeho obnovené premiéře na lavičce Sparty v sobotu večer v Liberci.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Jednání ČR a Polska o dolu Turów budou pokračovat ve středu. Sejdou se experti i ministři, řekl Brabec. Doufá, že setkání přinese významný posun

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Babiš chce stanovit vrchní hranici emisních povolenek, oznámil po schůzce se Zemanem

Premiér Andrej Babiš (ANO) se vyslovil pro stanovení horní hranice ceny emisních povolenek. Po pondělní schůzce s prezidentem Milošem Zemanem na lánském zámku ministerský předseda novinářům řekl, že se bude snažit o to, aby o záležitosti jednala Evropská unie. Měla by podle Babiše využít příslušný článek směrnice o povolenkách.

Studie Evropské komise z loňského roku podle premiéra uváděla, že cena povolenek v roce 2025 by měla být 26 eur a v roce 2030 pak 30 eur a o pět let později 50 eur. "Skutečnost je taková, že dnes se emisní povolenky obchodují za 60 eur. Jsou předmětem spekulativního kapitálu," řekl Babiš. Jejich cena má podle něho přímý dopad na energetické a průmyslové firmy a na cenu elektřiny.

Babiš bude chtít, aby evropští lídři na neformálním summitu 5. a 6. října aktivovali článek povolenkové směrnice, který podle premiéra předpokládá, že cenový výkyv je nutné řešit. Soudí, že členské státy by měly stanovit cenový koridor. "To znamená, že by mělo být určené zastropování emisních povolenek," uvedl premiér.

Míní, že na summitu by se mělo diskutovat také o společném nákupu zemního plynu v souvislosti s naplněností zásobníků a jeho rostoucí cenou

Zdroj: ČTK
Další zprávy