Ščasný inkasované góly neřeší, hlavní je postup do skupiny

ČTK ČTK
27. 8. 2015 23:16
Trenér fotbalistů Sparty Zdeněk Ščasný byl po odvetě 4. předkola Evropské ligy v Thunu spokojený, že si letenský celek zajistil remízou 3:3 postup do základní skupiny.
Zdeněk Ščasný.
Zdeněk Ščasný. | Foto: Milan Kammermayer

Thun - Trenér fotbalistů Sparty Zdeněk Ščasný byl po odvetě 4. předkola Evropské ligy v Thunu spokojený, že si letenský celek zajistil remízou 3:3 postup do základní skupiny. Nic na tom nezměnil ani fakt, že jeho tým dostal v předkolech celkem devět branek. Od CSKA Moskva pět, od Thunu čtyři.

Soupeře pustila do hry lajdáckost Sparty

"Přijeli jsme pro postup a to se povedlo," řekl Ščasný na tiskové konferenci. "Na Thun jsme se skvěle připravili a do třicáté minuty jsme to skvěle plnili. Pak jsme ale vlastními chybami a lajdáckostí pramenící z pocitu, že se nám nemůže nic stát, pustili soupeře zpět do zápasu," dodal.

Sparta na umělé trávě v Thunu vedla 2:0, domácí ale ještě do přestávky snížili a poté se jim dokonce povedlo vyrovnat. Spartě sice vrátil vedení Costa, ale Thun opět vyrovnal. "Po přestávce změnili styl a začali nakopávat míče. My jsem se sice dostali do hry krásnou standardkou, ale postup jsme si pohlídali," uvedl Ščasný.

Thunu navíc pomohlo i vynucené střídání Josefa Hušbauera. "Vyvíjelo se to tak, že se nám nemůže nic stát. Soupeř by pro postup musel dát pět branek, což bylo ne nemožné, ale hodně složité. A druhý faktor bylo vypadnutí Hušbauera, které našemu výkonu ublížilo, protože hrál výborně," dodal trenér.

Strach o postup se nedostavil

Přesto obavy o postup neměl. "Nechci, aby to vyznělo fanfaronsky, ale neměl. Spíš jsem se bál, abychom se po přestávce dostali do hry, protože jsme z ní vypadli. A to se povedlo. Obavy jsem neměl," prohlásil kouč, kterého vytočila zmínka o počtu inkasovaných branek.

Sparta v předkolech Ligy mistrů a Evropské ligy dostala pět branek od CSKA Moskva a čtyři od Thunu. "Proč počítáte, kolik jsme dostali gólů a nepíšete o tom, že se něco povedlo? Spočítejte si taky, kolik jsme jich dali. Najděte si zase něco nechutného," poznamenal.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Základní část NHL se bude hrát až do poloviny května

Vedení NHL rozhodlo o prodloužení základní části soutěže až do 16. května. K tomuto kroku vedlo elitní ligu odložení hned osmi zápasů Vancouveru kvůli nákaze nemocí covid-19. NHL nicméně stále počítá s tím, že ve zkrácené sezoně odehraje každý z týmů v souladu s původním plánem všech 56 utkání dlouhodobé fáze. Zatím však není jasné, kdy začnou vyřazovací boje o Stanley Cup.

Přestože bylo ve zhuštěném programu základní části, při němž čeká za normálních okolností každý klub 82 zápasů, odloženo od začátku sezony z důvodu koronavirové pandemie 54 utkání a dalších pět kvůli potížím s počasím, nenabrala NHL zatím nijak dramatický skluz. Původně měla dlouhodobá fáze skončit 8. května, již dříve byla prodloužena do 11. května.

Tým Canucks byl v rozehrané soutěži zasažen nákazou dosud nejvýrazněji. Různé formy koronaviru byly diagnostikovány u 21 hráčů a čtyř dalších zaměstnanců klubu. Kanadský celek, který má odehráno nejméně utkání (37) v soutěži, hrál kvůli tomu naposledy 24. března. Dnes už ale může začít s tréninkem, do zápasového zatížení pak naskočí v pátek soubojem s Edmontonem.

O začátku play off nebylo zatím rozhodnuto. "NHL bude i nadále sledovat a pečlivě vyhodnocovat průběh základní části, teprve pak bude definitivně oznámeno datum, kdy se začne hrát o Stanley Cup. S posledními změnami a posunutým koncem základní části v Severní divizi je ale možné, že zápasy prvního kola play off začnou ve Východní, Centrální a Západní divizi o pár dnů dříve než v Severní divizi," uvedla liga v tiskové zprávě.

S prodloužením základní části NHL se však zmenšil časový prostor hráčům, kteří posílí národní týmy na mistrovství světa v Lotyšsku. Rovněž posunutý šampionát, jehož spolupořadatelem mělo být původně i Bělorusko, začne v pátek 21. května. Hned v jeho úvodní den půjdou do akce i čeští hokejisté, které čeká souboj s Ruskem. Finále turnaje je pak naplánováno na neděli 6. června.

Zdroj: ČTK
Další zprávy