Šampióni v akci: Bayern premiéru zvládl, boháči z Paříže ne

9. 8. 2013 23:08
Zatímco němečtí mistři z Mnichova vstoupili do nového ročníku Bundesligy triumfem nad Mönchengladbachem 3:1, francouzští šampióni z Paříže jen remizovali 1:1 s Montpellier.
Dvojitá penalta v zápase Bayern - Mönchengladbach

Mnichov/Montpellier - Zatímco němečtí mistři z Mnichova vstoupili do nového ročníku německé bundesligy triumfem 3:1 nad Mönchengladbachem, francouzští šampióni z Paříže jen remizovali v prvním kole letos ostře sledované Ligue 1 s Montpellier 1:1.

Hráči Bayernu při výhře 3:1 vstřelili všechny čtyři góly

Obhájci mistrovského titulu a vítězové Ligy mistrů, které poprvé v lize vedl nový kouč Pepe Guardiola, vstřelili všechny čtyři branky, o jediný zásah hostů se zasloužil vlastním gólem Dante.

Bayern, jenž v minulém ročníku vyhrál ještě domácí pohár a získal takzvané "treble", nemusel na úvodní gól ročníku čekat dlouho. Postaral se o něj ve 12. minutě hrdina finále LM Arjen Robben a pojistku přidal hned čtyři minuty nato Mario Mandžukič.

Dvojitá ruka a opakovaná penalta pro Alabu

Hosté se vrátili do hry díky svému bývalému hráči Dantemu, jenž se dostal krátce před přestávkou ve skluzu pod tlak a překonal svého brankáře Manuela Neuera. Ke kurióznímu momentu došlo v 68. minutě.

Za ruku Alvara Domingueze kopali domácí pokutový kop, který však Thomasi Müllerovi skvěle vyrazil brankář Marc-André ter Stegen. Před dobíhajícími hráči Bayernu, snažícími se dorazit míč do sítě, však Dominguez znovu zasáhl rukou a druhou penaltu už David Alaba bezpečně proměnil.

Duel posledních francouzských mistrů bez vítěze

To v Montpellier v duelu posledních francouzských šampiónů favorizovaným hostím z Paříže příliš do smíchu nebylo a nového trenéra PSG Laurenta Blanca uchránil od porážky vyrovnáním v 60. minutě brazilský obránce Maxwell.

Montpellier vedl od 10. minuty, ale Cabellovu gólu podle všeho předcházel faul na Ibrahimovice. V závěru hráli hosté přesilovku, ale vyloučení domácího zadáka El Kaoutariho z 72. minuty k otočení skóre nevyužili.

V týmu PSG v druhé půli střídal Uruguayec Edinson Cavani, který byl v minulé sezoně v dresu Neapole nejlepším střelcem italské ligy a francouzský klub ho získal za rekordních 64 milionů eur. V prvním utkání neskóroval, jeho nebezpečnou hlavičku domácí obrana odvrátila.