Salvador je bez reprezentace: 14 hráčů dostalo doživotí

ČTK ČTK
21. 9. 2013 11:11
Čtrnáct fotbalových reprezentantů Salvadoru bylo potrestáno doživotním zákazem startů kvůli zmanipulování čtyř zápasů národního týmu.
Fotbalová reprezentace Salvadoru
Fotbalová reprezentace Salvadoru | Foto: Reuters

Salvador - Čtrnáct fotbalových reprezentantů Salvadoru bylo potrestáno doživotním zákazem startů kvůli zmanipulování čtyř zápasů národního týmu.

Podle vyšetřování byl ovlivněn mimo jiné přípravný duel s USA v roce 2010, v němž Salvador podlehl 1:2, a utkání s Mexikem (0:5) na předloňském Zlatém poháru.

"Doufáme, že tenhle případ posílí svědomí sportovců, aby k manipulaci zápasů už nedocházelo," řekl šéf národního fotbalového svazu Carlos Méndez.

Kouč má dost času na složení nové reprezentace

Salvador v nejbližších měsících nemá v plánu žádné mezistátní utkání, takže má čas sestavit novou reprezentaci. Podle kouče Agustina Alberta Castilla bude mužstvo složené především z juniorů.

Od srpna mělo 22 hráčů národního týmu pozastavenou činnost a probíhalo vyšetřování. Kromě doživotních distanců potrestal svaz jednoho fotbalistu zákazem startů na rok a půl a další dva na šest měsíců.

Mezi doživotně potrestanými jsou i Christian Castillo a William Osael Romero, kteří v minulosti působili v severoamerické lize MLS.

 

Právě se děje

Další zprávy