Salah poslal Egypt si na mistrovství Afriky do osmifinále, postupuje i Nigérie

27. 6. 2019 7:54
Fotbalisté Nigérie a domácího Egypta si ve středu na mistrovství Afriky jako první zajistili postup do osmifinále. Nigérie porazila ve velkém vedru Guineu díky jedinému gólu Kennetha Omerua, vítězství Egypta nad Konžskou republikou řídil brankou a asistencí Muhammad Salah. Oba postupující týmy mají po dvou zápasech na kontě plný počet bodů.
Mohamed Salah na mistrovství Afriky 2019
Mohamed Salah na mistrovství Afriky 2019 | Foto: Reuters

Největší hvězda turnaje Salah nejdříve zahodil vyloženou šanci a jeho přímý kop skvěle zneškodnil soupeřův brankář, ale v 25. minutě útočník Liverpoolu připravil úvodní gól zápasu pro kapitána domácího celku Ahmada Almuhammadího. Krátce před přestávkou se premiérové trefy na turnaji dočkal k nadšení 75 tisíc diváků na stadionu v Káhiře i Salah.

Konžští fotbalisté sice jednoho z favoritů na celkové prvenství přehrávali, ale gól nedali ani ve druhém utkání na turnaji, dvakrát je zastavilo břevno. Blízko postupu do osmifinále je i Uganda, která po výhře nad Konžskou republikou remizovala se Zimbabwe 1:1.