S Realem přišlo oslavit ligový titul 25 tisíc fanoušků

Real šampionem. Mourinho a jeho tým slaví
José Mourinho se dočkal dalšího úspěchu. Fotbalisté Realu Madrid vyhráli ve 36. kole španělské ligy na půdě Athletiku Bilbao 3:0 a získali první titul po tříletém panování konkureční Barcelony.
O góly novopečených šampiónů se podělili Gonzalo Higuaín, Mesut Özil a Cristiano Ronaldo. Pro Real tak dvě kola před koncem zajistili 32. ligový titul.
Mourinho po zápase na ramenou svých svěřenců.
Vítězné kolečko
Sport ČTK Sport, ČTK
3. 5. 2012 22:38
Fotbalisté Realu Madrid se necelých 24 hodin po ukončení barcelonského kralování a zisku ligového titulu oddali oslavám na tradičním místě, náměstí Cibeles.

Madrid - Fotbalisté Realu Madrid se necelých 24 hodin po ukončení barcelonského kralování a zisku ligového titulu oddali oslavám na tradičním místě, náměstí Cibeles. Podělit se o radost s nimi přišlo na 25 tisíc fanoušků.

Hrdinové přijeli na náměstí ze stadionu Bernabeu otevřeným autobusem v tradičních bílých dresech, kulisu dokreslovala rocková hudba a poletující konfety. Kapitán Iker Casillas vylezl po lešení na fontánu věnovanou řecké bohyni Cibeles a uvázal jí vlajku kolem krku, aby symbolizoval konec tříleté vlády Barcelony ve španělské lize.

"Naši fanoušci si to zaslouží, tohle je pro vás," volal do davu Casillas. "To je právě to, proč to děláme - rozdávat radost fanouškům," přidal se trenér José Mourinho, který dokázal získat titul v rodném Portugalsku, Anglii, Itálii a nyní v další věhlasné soutěži.

Real si zajistil první titul od roku 2008 ve středu večer po výhře 3:0 nad Bilbaem a začít slavit mohl už dvě kola před koncem ligy. Podle svědků byly radovánky mnohem klidnější než ty loňské po triumfu ve Španělském poháru, při nichž Sergio Ramos upustil trofej z autobusu a ten ji následně rozdrtil.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 minutou

Ústavní soud odmítl stížnost zdravotní sestry Marešové, žádala vyšší odškodnění od TV Nova

Ústavní soud (ÚS) odmítl stížnost zdravotní sestry Věry Marešové ve sporu o odškodnění s TV Nova. Za informování televize o jejím případu vysoudila 1,2 milionu korun, nárokovala desetkrát vyšší sumu. Dovolání Marešové loni zamítl Nejvyšší soud. Důvod k zásahu nenašli ani ústavní soudci, jak je patrné z usnesení v databázi soudu.

"Zadostiučinění přiznané stěžovatelce není očividně nepřiměřené jí způsobené újmě," stojí v usnesení.

Marešová čelila obžalobě z vražd šesti pacientů v rumburské nemocnici. Státní zástupce požadoval doživotí. Soudy ji pravomocně osvobodily. Některá média v mezičase informovala o Marešové, aniž dostatečně respektovala presumpci neviny, případně používala expresivní či bulvární jazyk. Zdravotní sestra pak některé mediální domy zažalovala.

Žaloba na TV Nova se týkala desítek reportáží z let 2014 až 2016. Obvodní soud pro Prahu 5 přiznal Marešové milion korun, Městský soud v Praze odškodnění zvýšil na 1,2 milionu. Zadostiučinění není zjevně nepřiměřeně nízké, rozhodl loni Nejvyšší soud, podle kterého justice správně zohlednila judikaturu v oblasti ochrany osobnosti, ale také odškodnění přiznané zdravotní sestře ve sporech s jinými mediálními domy.

Zdroj: ČTK
před 30 minutami

Členy Babišovy stínové vlády je pět ministrů předchozí vlády, ale i Vondráček či Pokorná Jermanová

Členy stínové vlády hnutí ANO vedené bývalým premiérem Andrejem Babišem je pět ministrů předchozí vlády ANO a ČSSD včetně Aleny Schillerové jakožto ministryně financí či Karla Havlíčka jako ministra průmyslu a obchodu. Dále jsou součástí kabinetu například bývalý předseda Sněmovny Radek Vondráček jako ministr spravedlnosti nebo bývalá středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová v roli ministryně kultury. Hnutí stínovou vládu představilo na dnešní tiskové konferenci po prvním zasedání.

Dalšími členy z řad ministrů předchozího kabinetu jsou ministr obrany Lubomír Metnar, ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová a ministr životního prostředí Richard Brabec.

Zdroj: ČTK
Další zprávy