S nožem na trenéra. Fotbalista druholigového Varnsdorfu strávil noc v policejní cele

Sport ČTK Sport, ČTK
26. 10. 2022 13:11
Fotbalista druholigového Varnsdorfu Bojan Dordič na úterním tréninku ohrožoval nožem trenéra brankářů Radka Porcala.
Bojan Dordič v době, kdy ještě hrál nejvyšší soutěž za Opavu
Bojan Dordič v době, kdy ještě hrál nejvyšší soutěž za Opavu | Foto: Profimedia

Uvedl to iSport.cz s tím, že osmadvacetiletého ofenzivního hráče zadržela policie a srbský rodák s bosenským pasem strávil noc v cele předběžného zadržení.

Dordič údajně nožem trenérovi gólmanů vyhrožoval, ale k fyzickému napadení nedošlo. "Nechci to komentovat, každopádně jeho návrat do týmu nepřipadá v úvahu. Hodně mě to zklamalo," řekl iSportu šéf varnsdorfského klubu Vlastimil Gabriel.

Informaci o případu potvrdila Eliška Kubíčková, tisková mluvčí policie v Děčíně, pod kterou spadá varnsdorfská pobočka.

"Krátce po desáté hodině dopoledne, po předchozí slovní a fyzické roztržce mezi jedním z fotbalistů a trenérem, mělo údajně dojít ze strany hráče k ohrožování trenéra nožem," sdělila Kubíčková.

Přivolaní policisté podezřelého muže na místě zadrželi a následně umístili do policejní cely, řekla. "Okolnosti celého případu jsou předmětem prověřování. S ohledem na počáteční stadium prověřování a probíhající úkony nemůžeme sdělit bližší informace," dodala mluvčí.

Dordič posledních pět zápasů po zranění nehrál, v předchozích devíti duelech vstřelil šest branek. Ve Varnsdorfu působí od loňského léta, v minulém ročníku byl s 15 góly druhým nejlepším střelcem soutěže.

V letech 2019 a 2020 odehrál za Opavu a Liberec 28 utkání v první lize s bilancí dvou gólů.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 16 minutami

Americká prokuratura viní zakladatele burzy FTX z uplácení čínských úředníků

Americká prokuratura dnes vznesla nové obvinění vůči zakladateli zkrachovalé kryptoměnové burzy FTX. Sam Bankman-Fried podle ní uplácením čínských úředníků porušil americký zákon proti korupčním praktikám v zahraničí (FCPA). Informovala o tom agentura Reuters.

Prokurátoři tvrdí, že Bankman-Fried nařídil poskytnutí kryptoměn v hodnotě nejméně 40 milionů dolarů (zhruba 874 milionů Kč) ve prospěch úředníků čínské vlády. Pomocí tohoto úplatku chtěl podle prokurátorů dosáhnout uvolnění účtů patřících jeho investičnímu fondu Alameda Research, které čínské úřady zmrazily. Na těchto účtech byly kryptoměny v hodnotě přes miliardu dolarů.

Převod první části úplatku se podle prokurátorů uskutečnil kolem listopadu 2021 z hlavního obchodního účtu fondu Alameda do soukromé kryptoměnové peněženky a zmrazené účty byly následně uvolněny. Poté podle prokuratury Bankman-Fried schválil převod zbývající části úplatku v hodnotě desítek milionů dolarů.

Jedenatřicetiletý Bankman-Fried již čelí řadě obvinění v souvislosti s kolapsem kryptoměnové burzy FTX. Podle prokurátorů ukradl miliardy dolarů z účtů klientů FTX, aby jimi pokryl ztráty fondu Alameda. Prokurátoři rovněž tvrdí, že Bankman-Fried organizoval poskytování nezákonných politických darů, aby si zajistil vliv ve Washingtonu.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 25 minutami

Žalobce zastavil trestní stíhání, kvůli kterému odešel šéf Vojenské policie

Státní zástupce zrušil trestní stíhání bývalého šéfa inspekce Vojenské policie Tomáše Voráče, kterého Generální inspekce bezpečnostních sborů obvinila z nelegálního nákupu přístroje proti odposlechům. Uvedla to v úterý Česká televize. Kvůli případu skončil ve funkci Voráčův tehdejší nadřízený, náčelník Vojenské policie Otakar Foltýn. Podle ministerstva obrany Vrchní státní zastupitelství kauzu vrátilo k novému rozhodnutí.

Úterním rozhodnutím Vrchního státního zastupitelství se podle mluvčí ministerstva obrany Simona Cigánkové v kauze Voráče nic zásadního nezměnilo. Foltýn podle ní loni v prosinci ponechal Voráče v pozici šéfa inspekce Vojenské policie, přestože věděl, že je Voráč obviněn. Poznamenala, že měl nejpozději do osmi pracovních dnů učinit příslušné kroky. "To je v zásadním rozporu s povinnostmi náčelníka Vojenské policie, přičemž plukovník Foltýn o obvinění podplukovníka Voráče neinformoval ani ministryni obrany," uvedla.

Foltýn v únoru požádal o uvolnění poté, co mu ministryně obrany Jana Černochová (ODS) vytkla, že ji o obvinění neinformoval a záležitost se dozvěděla z médií. Navíc podle ní Fotýn měl Voráče na základě dřívějšího rozkazu ministra obrany postavit mimo službu. Foltýn řekl, že podle jeho právního názoru bylo "50 na 50", zda Voráče služby zprostit. Podotkl, že ve chvíli, kdy se jeho nadřízený domnívá, že nesplnil rozkaz, nezbývá mu nic jiného než rezignovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy