Dánsko vydřelo výhru na Maltě, Italové pomohli Čechům

FOTO Hattrick Ronalda, vyrovnaný rekord i bitka fanoušků
... přitom v té době hráli Portugalci bez vyloučeného Postigy.
V závěrečné půlhodině se však utkání zlomilo. Domácí inkasovali dvě červené karty a další tři branky a nakonec odešli bez bodu.
Johann Gudmundsson korunoval v poslední minutě snahu Islanďanů o vyrovnání. Ti se ve Švýcarsku nevzdali ani za stavu 1:3 a domů si odvážejí cenný bod za remízu 4:4.
Nizozemský kouč Louis van Gaal se v Talinu nestačil divit. Estonci drželi vedení až do čtvrté minuty nastaveného času, kdy remízu 2:2 zachránil kanonýr van Persie. A to ještě z penalty.
Aktualizováno 6. 9. 2013 23:58
Fotbalisté Ruska porazili ve svém sedmém kvalifikačním utkání o postup na mistrovství světa v Brazílii Lucembursko 4:1, díky čemuž poskočili s 15 body do čela skupiny F.

Praha - Fotbalisté Dánska, soupeř české reprezentace ve skupině B, ve svém sedmém kvalifikačním utkání o mistrovství světa v Brazílii vydřeli na hřišti Malty těsné vítězství 2:1.

S devíti body, stejným počtem jako mají Češi a Arméni, se tak udrželi v boji o postup.

Podobně nepřesvědčivé vítězství uhráli Italové, kteří na dálku pomohli Česku. Lídr skupiny si proti Bulharsku vystačil s jediným gólem, jenž ve 38. minutě zaznamenal Gilardino.

Trápení Francouzů, Nizozemců i Portugalců

Nečekanou ztrátu utrpěli Francouzi, kteří v Gruzii hráli bez branek. Zaváhal také poslední suverén, který měl zatím bilanci bez ztráty kytičky. Nizozemci v Estonsku zachránili alespoň remízu 2:2, když v nastaveném čase proměnil penaltu Van Persie.

To francouzský soupeř ze skupiny I Španělsko nezaváhalo a po výhře 2:0 ve Finsku zvýšilo svůj náskok v čele na tři body.

V čele skupiny F se udrželi Portugalci, kteří se však na výhru 4:2 v Severním Irsku pořádně natrápili. Zkraje druhé půle inkasovali gól na 1:2 a navíc hráli bez vyloučeného Postigy.

V závěrečné půlhodince se však utkání zlomilo na stranu Pyrenejců. Ostrované během ní inkasovali dvě červené karty a další tři branky a nakonec odešli bez bodu.

Úspěšná premiéra a vyrovnaný rekord

V utkání proti Rakousku se zapsal do historie německého fotbalu útočník Miroslav Klose. Když ve 33. minutě otevřel skóre, vstřelil ve 128. utkání svůj 68. gól v národním týmu a vyrovnal rekord Gerda Müllera. Legendárnímu kanonýrovi v letech 1966-1974 na stejný počin stačilo 62 zápasů. Němci vyhráli 3:0 a přiblížili se přímému postupu.

Úspěšnou premiéru na lavičce národního týmu zažil slovenský kouč Ján Kozák. Jeho svěřenci si z horké půdy Bosny a Hercegoviny, která vede skupinu G, odvezli výhru 1:0, kterou třináct minut před koncem zařídil Pečovský.

I ve druhém zápase za Anglii se trefil útočník Rickie Lambert a pomohl "Albionu" k výhře 4:0 nad Moldavskem, díky které se svěřenci trenéra Roye Hodgsona dělí o vedení v "háčku" s Černou Horou, která remizovala s Polskem 1:1.

Maďarské výtržnosti v Bukurešti

Čerstvě nejdražší hráč světa Gareth Bale zůstal v duelu Walesu v Makedonii jen mezi náhradníky. Záložník, kterého si Real Madrid pořídil před týdnem z Tottenhamu za 100 milionů eur (2,57 miliardy korun), nehrál i kvůli zranění chodidla ostrý zápas od července. Z lavičky sledoval své spoluhráče, jak jen jednou stačili odpovědět na vedoucí gól soupeře a prohráli 1:2.

Ještě před začátkem zápasu Maďarska v Rumunsku bylo při výtržnostech zraněno sedm lidí. Fanoušci hostů v Bukurešti pyrotechnickými pomůckami poničili několik restaurací v centru města. Důležitý zápas skupiny D, na který dohlíželo 1900 policistů, vyhráli Rumuni 3:0 a svého soupeře vystřídali na druhém místě tabulky.

Kazachstán s českým trenérem Miroslavem Beránkem získal ve skupině C první vítězství. Doma ve druhé půli otočil duel s Faerskými ostrovy a vyhrál 2:1. Jejich soupeř zůstává bez bodu.

Utkání kvalifikace na MS 2014 ve fotbale:

Skupina A:

Makedonie - Wales 2:1 (1:1)
Branky: 21. Tričkovski, 80. Trajkovski - 39. Ramsey z pen.

Srbsko - Chorvatsko 1:1 (0:0)
Branky: 66. Mitrovič - 53. Mandžukič. ČK: 75. Matič - 80. Simunič.

Malta - Dánsko 1:2 (1:1)
Branky: 38. Failla - 2. Andreasen, 52. vlastní Camilleri.

Itálie - Bulharsko 1:0 (1:0)
Branka: 38. Gilardino.

ČR - Arménie 1:2 (0:1)
Branky: 70. Rosický - 31. Mkrtčjan, 90.+2 Kazarjan.

Kazachstán - Faerské ostrovy 2:1 (0:1)
Branky: 50. Nurdauletov z pen., 63. Finončenko - 23. Benjaminsen.

Irsko - Švédsko 1:2 (1:1)
Branky: 22. Keane - 33. Elmander, 57. Svensson.

Německo - Rakousko 3:0 (1:0)
Branky: 33. Klose, 51. Kroos, 88. Müller.

Rumunsko - Maďarsko 3:0 (2:0)
Branky: 2. Marica, 31. Pintilii, 88. Tanase.

Turecko - Andorra 5:0 (2:0)
Branky: 35., 39. a 68. Bulut, 64. B. Yilmaz, 90.+4 Turan.

Estonsko - Nizozemsko 2:2 (1:1)
Branky: 18. Vassiljev, 57. Zenjov - 2. Robben, 90.+4 Van Persie z pen. ČK: 90.+3 Vassiljev (Est.).

Švýcarsko - Island 4:4 (3:1)
Branky: 15. a 30. Lichtsteiner, 27. Schär, 54. Dzemaili z pen. - 3., 68. a 90. Gudmundsson, 56. Sigurdsson.

Rusko - Lucembursko 4:1 (2:0)
Branky: 1. a 35. Kokorin, 60. Keržakov, 90.+3 Samedov - 90. Joachim.

Severní Irsko - Portugalsko 2:4 (1:1)
Branky: 36. McAuley, 52. Ward - 68., 77. a 83. Ronaldo, 21. Alves. Rozhodčí: Makkelie (Niz.). ČK: 61. Brunt, 80. Lafferty - 43. Postiga.

Lotyšsko - Litva 2:1 (2:1)
Branky: 20. Bulvitis, 42. Zjuzins - 44. Matulevičius.

Bosna a Hercegovina - Slovensko 0:1 (0:0)
Branka: 77. Pečovský.

Lichtenštejnsko - Řecko 0:1 (0:0)
Branka: 72. Mitroglou. ČK: 66. Hasler - 59. Holebas.

Ukrajina - San Marino 9:0 (4:0)
Branky: 45.+1 a 54. Chačeridi, 11. Děvič, 26. Selezňov, 32. Edmar, 50. Konopljanka, 63. Bezus, 74. Fedeckij, 90.+4 Rakickij.

Polsko - Černá Hora 1:1 (1:1)
Branky: 16. Lewandowski - 12. Damjanovič.

Anglie - Moldavsko 4:0 (3:0)
Branky: 45.+1 a 51. Welbeck, 12. Gerrard, 27. Lambert.

1. Anglie 7 4 3 0 25:3 15
2. Černá Hora 8 4 3 1 15:8 15
3. Ukrajina 7 4 2 1 19:4 14
4. Polsko 7 2 4 1 13:8 10