Rüdiger zařídil dvěma góly remízu Chelsea v Leicesteru

1. 2. 2020 15:31
Ve šlágru 25. kola anglické fotbalové ligy remizoval třetí Leicester se čtvrtou Chelsea 2:2.
Antonio Rudiger střílí druhou branku Chelsea
Antonio Rudiger střílí druhou branku Chelsea | Foto: Reuters

Bod zařídil londýnskému celku dvěma góly německý stoper Antonio Rüdiger. Tomáš Souček nastoupí po přestupu ze Slavie ke své premiéře za West Ham od 16 hodin proti Brightonu v základní sestavě.

V Leicesteru padly všechny čtyři branky až po přestávce. Skóre otevřel ve 46. minutě Rüdiger, který si naskočil na rohový kop Masona Mounta a hlavou poslal míč do sítě. Po osmi minutách vyrovnal Harvey Barnes, který dal poprvé v kariéře gól ve třech ligových zápasech po sobě.

V 64. minutě překonal brankáře Willyho Caballera domácí levý bek Ben Chilwell, poslední slovo ale měli "Blues". Ze standardní situace znovu zafungovala spolupráce centrujícího Mounta a Rüdigera, jenž se podruhé v utkání prosadil hlavou.

Leicester udržel před Chelsea náskok osmi bodů.

Anglická fotbalová liga - 25. kolo: Leicester - Chelsea 2:2 (54. Barnes, 64. Chilwell - 46. a 71. Rüdiger), 16:00 Bournemouth - Aston Villa, Crystal Palace - Sheffield United, Liverpool - Southampton, Newcastle - Norwich, Watford - Everton, West Ham United - Brighton, 18:30 Manchester United - Wolverhampton.

Vojáci vyslaní do Washingtonu kvůli nepokojům se stáhnou

Americký ministr obrany Mark Esper nařídil stažení vojáků vyslaných do oblasti hlavního města Spojených států kvůli nepokojům. S odvoláním na své zdroje o tom informovala agentura Reuters. Odchod vojska, které do regionu nenáleží posádkou, žádala washingtonská starostka Muriel Bowserová.

Kvůli vyhrocené situaci byli do Washingtonu vysláni vojáci a také gardisté z jiných amerických států, ačkoli hlavní město USA stejně jako všechny americké státy má vlastní národní gardu. "Chceme, aby vojsko a vojáci z jiných států opustili Washington," řekla ve čtvrtek Bowserová.

Pentagon původně vyslal do Washingtonu jako zálohu pro případ nepokojů asi 1600 vojáků, do ulic ale nasazeni nebyli. Část vojáků již oblast opustila a ti zbývající, kterých je asi 900, odejdou nyní. Podle Reuters podepsal Esper rozkaz, aby se vojáci vrátili na domovské základny Fort Bragg v Severní Karolíně a Fort Drum ve státě New York.