Rüdiger zařídil dvěma góly remízu Chelsea v Leicesteru

1. 2. 2020 15:31
Ve šlágru 25. kola anglické fotbalové ligy remizoval třetí Leicester se čtvrtou Chelsea 2:2.
Antonio Rudiger střílí druhou branku Chelsea
Antonio Rudiger střílí druhou branku Chelsea | Foto: Reuters

Bod zařídil londýnskému celku dvěma góly německý stoper Antonio Rüdiger. Tomáš Souček nastoupí po přestupu ze Slavie ke své premiéře za West Ham od 16 hodin proti Brightonu v základní sestavě.

V Leicesteru padly všechny čtyři branky až po přestávce. Skóre otevřel ve 46. minutě Rüdiger, který si naskočil na rohový kop Masona Mounta a hlavou poslal míč do sítě. Po osmi minutách vyrovnal Harvey Barnes, který dal poprvé v kariéře gól ve třech ligových zápasech po sobě.

V 64. minutě překonal brankáře Willyho Caballera domácí levý bek Ben Chilwell, poslední slovo ale měli "Blues". Ze standardní situace znovu zafungovala spolupráce centrujícího Mounta a Rüdigera, jenž se podruhé v utkání prosadil hlavou.

Leicester udržel před Chelsea náskok osmi bodů.

Anglická fotbalová liga - 25. kolo: Leicester - Chelsea 2:2 (54. Barnes, 64. Chilwell - 46. a 71. Rüdiger), 16:00 Bournemouth - Aston Villa, Crystal Palace - Sheffield United, Liverpool - Southampton, Newcastle - Norwich, Watford - Everton, West Ham United - Brighton, 18:30 Manchester United - Wolverhampton.

1. Liverpool 24 23 1 0 56:15 70
2. Manchester City 24 16 3 5 65:27 51
3. Leicester 25 15 4 6 54:26 49
4. Chelsea 25 12 5 8 43:34 41
5. Manchester United 24 9 7 8 36:29 34
6. Tottenham 24 9 7 8 38:32 34
7. Wolverhampton 24 8 10 6 35:32 34
8. Sheffield United 24 8 9 7 25:23 33