Rozjel se domácí pohár. Ligové celky na úvod nezaváhaly

12. 8. 2014 19:22
Baník, Slovácko, Teplice i Příbram na úvod domácího poháru nezaváhaly. Další zápasy se hrají ve středu.
Radost Baníku.
Radost Baníku. | Foto: Eduard Erben

Praha  - V úvodním hracím dnu 2. kola fotbalového Poháru České pošty uspěly všechny čtyři prvoligové celky. Do 3. kola postoupily Teplice po výhře v Neratovicích, Příbram po vítězství v Písku, Slovácko po triumfu v Prostějově a Ostrava poté, co porazila Hlučín. Baník jako jediný vyhrál pouze o gól 2:1.

Třetiligový Prostějov začal proti Slovácku s velkým elánem a po devíti minutách ho poslal do vedení Kroupa, který ještě na jaře hrál ligu za Brno.

Jenže ve 22. minutě srovnal Břečka a za dalších sedm minut otočil stav svým prvním soutěžním gólem za Slovácko Kalouda. Letní posila se pak v 73. minutě trefila podruhé a poslední slovo měl v závěrečné minutě střídající Diviš.

Další zápasy 2. kola jsou na programu ve středu.

FC Písek - 1. FK Příbram 0:2 (0:1)

Branky: 2. Slepička, 84. Kraut. Rozhodčí: Berka.

Sestava Příbrami: L. Krbeček - Hnaníček, Zápotočný (72. Sus), Neves, Husár - Stratil, Fillo, Tregel, Danoski - Slepička (64. Kraut), Švancara (58. Pilík). Trenér: Čuhel.

FC Hlučín - Baník Ostrava 1:2 (0:2)

Branky: 65. Badaljan - 21. Sukup, 32. Mensah. Rozhodčí: Julínek.

Sestava Ostravy: Šrom - Byrtus, Kaša, Baránek, Sukup - Kukec (72. Lindpere), Šichor, Mensah (46. Greguš), De Azevedo (46. Štěpán) - Narh, Petrus. Trenér: Bernady.

1. SK Prostějov - 1. FC Slovácko 1:4 (1:2)

Branky: 9. Kroupa - 29. a 73. Kalouda, 22. Břečka, 90. Diviš.

Sestava Slovácka: Heča - Daníček, T. Rada (75. R. Mezlík), Břečka, Reinberk - Šumulikoski (46. Diviš) - Trávník, Havlík, Valenta (74. Fojtášek), Kalouda - Haša. Trenér: Habanec.

FK Neratovice-Byškovice - FK Teplice 0:2 (0:0)

Branky: 65. Lüftner, 88. Nivaldo. Rozhodčí: Jech.

Sestava Teplic: Slavík - Hošek (46. Litsingi), Lüftner, Jablonský - Vondrášek, Matula, Jirásek, Krob - Vůch, Salami (60. Nivaldo), Chukwuma (46. Mahmutovič). Trenér: Ščasný.

FK Blansko - MFK Frýdek-Místek 1:4 (1:3)

Branky: 26. Ullmann - 9. a 84. Talián, 10. Uškovič, 42. Matúš. Rozhodčí: Tomanec.

před 45 minutami

Zeman jmenoval Václava Čapku předsedou Vrchního soudu v Olomouci

Prezident Miloš Zeman na Pražském hradě jmenoval Václava Čapku novým předsedou Vrchního soudu v Olomouci. Současný místopředseda olomouckého soudu od října nahradí ve funkci Roberta Grygu, kterému končí sedmileté funkční období. Prezident zároveň jmenoval 29 soudců, kteří budou působit na obecných soudech. Nejvíce nováčků zamíří do obvodu pražského městského soudu.