Rozhodnuto: Togo odstupuje z účasti na Africkém poháru

Sport Sport, Red Spo
9. 1. 2010 19:07
Dva členové realizačního týmu podlehli následkům střelby
Fotbalista Toga Mohamed Kader Coubadja střílí vedoucí gól proti Koreji.
Fotbalista Toga Mohamed Kader Coubadja střílí vedoucí gól proti Koreji. | Foto: Reuters

Johannesburg - Páteční střelba na autobus tožských fotbalistů má další tragické následky. Podle tiskové agentury Reuters totiž v sobotu podlehli následkům zranění další dva členové realizačního týmu.

Informoval o tom samotný brankář Toga Kossi Agassa. Údajně má jít o asistenta hlavního trenéra a tiskového mluvčího.

Čtěte také: Premier League se po střelbě na tým Toga bojí o hráče

"Právě jsme se dozvěděli, že náš asistent trenéra a tiskový mluvčí podlehli následkům střelby," řekl Agassa rozhlasové stanici France Info. Jeho slova později potvrdil i tiskový mluvčí tožské fotbalové federace Messan Attelou.

Na základě těchto událostí se pak Togo oficiálně rozhodlo odstoupit ze šampionátu.

"Tožská vláda rozhodla o návratu národního týmu zpět do své země. V důsledku posledních dramatickým událostí nebudeme na Africkém poháru národů pokračovat," cituje Reuters stanovisko ministra Pascala Bodjony.

"Je to nezbytné, naši hráči se stále zotavují ze šoku. Navíc si ani nemyslíme, že by jim byla poskytnuta potřebná bezpečnost," dodal.

Tožský národní celek se stal terčem ozbrojeného útoku neznámého střelce, když se po soustředění v Kongu snažil autobusem do dějiště šampionátu.

Přečtěte si také: Angola se brání: Togo nemělo jet na turnaj autobusem

Krátce po překročení angolských hranic však byl v severní provincii Cabinda napaden členy separatistické skupiny FLEC, která již delší dobu usiluje o nezávislost.

Organizátoři šampionátu pak toto rozhodnutí o cestě autobusem kritizovali, a rozhodli se blížící se turnaj nezrušit.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

V Pardubicích došlo ke srážce sanitky s autem, dva záchranáři jsou zraněni

Sanita zdravotnické záchranné služby a osobní auto se dnes před polednem srazily na světelné křižovatce v centru Pardubic. V sanitě jeli dva záchranáři, kteří utrpěli zranění a byli převezeni do nemocnice. Žádného pacienta nevezli. V osobním autě jeli dva dospělí a dvě děti, nikdo z nich zraněn nebyl. ČTK to řekla mluvčí policie Dita Holečková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy