Rozhodnuto. Slavia - Olomouc 0:3, přišla kontumace

Sport Sport
9. 5. 2011 15:00
Slavia pyká za výtržnosti svých fanoušků
Protest fanoušků stál Slavii prakticky postup do finále poháru
Protest fanoušků stál Slavii prakticky postup do finále poháru | Foto: Jakub Šafránek

Praha - Úvodní semifinálové utkání fotbalového Ondrášovka Cupu mezi Slavií Praha a Sigmou Olomouc bylo podle očekávání kontumováno výsledkem 3:0 ve prospěch hostů. Rozhodl o tom šéf soutěžního úseku ČMFS Ivo Lubas.

Čtvrteční zápas byl ukončen kvůli výtržnostem během poločasové přestávky, kdy domácí fanoušci zaútočili na klubové vedení, kterému vyčítají ekonomické problémy klubu. Odvetný zápas se bude hrát ve středu 11. května v Olomouci.

Slavia se má možnost se proti rozhodnutí o kontumaci odvolat.

Čtěte také:
Šmicer k incidentu: Zoufalí lidé dělají zoufalé činy
Věčná Slavia je na okraji propasti, všímají si ve světě
Šokovaný Platil: Hanba! Fanouškům šlo jen o masakr

Regulérní osud utkání byl ohrožen už před úvodním výkopem, kdy hřiště obsadili fanoušci Slavie. Tímto způsobem protestovali proti neprůhledné politice klubu a dožadovali se rozhovoru s jeho vedením. 

Foto: Ludvík Hradilek

I díky pobídkám kapitána Karola Kisela nakonec hrací plochu vyklidili a zápas s pětadvacetiminutovým zpožděním začal.

Jenže o přestávce se situace opakovala. Navíc však s daleko větší razancí, kterou způsobilo neuspokojivé prohlášení ředitele Miroslava Platila. Rozlícený dav Platila zahnal zpět do útrob stadionu a násilím chtěl vniknout za ním. 

"Postupně diváci vnikli do prostor hlavní tribuny V.I.P. prostoru se snahou proniknout do chodeb a k šatnám hráčů. Tímto jednáním došlo k vážnému ohrožení zdraví aktérů utkání a závažnému poškozování majetku, když z tohoto důvodu musel být mj. přerušen a poté ukončen TV přenos," popisuje svaz důvody, které vedly rozhodčího a delegáta k předčasnému ukončení utkání a následné kontumaci.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V Kongu po nehodě autobusu s cisternou převážející benzín uhořelo 33 lidí

V provincii Kwango na západě Konga při střetu autobusu s cisternou převážející pohonné hmoty uhořelo 33 lidí. Cisterna směřovala po jednom z hlavních tahů do metropole Kinshasy, zjistila agentura AFP z policejních zdrojů. Pozůstatky obětí dopravní nehody v pondělí ráno pohřbili.

"V noci ze soboty na neděli uhořelo 33 lidí při velkém požáru způsobeném kolizí rozměrného vozidla přepravujícího pohonné hmoty a přeplněného autobusu," uvedlo vedení místní policie. "Mohli jsme vyzvednout jen lebky, zbytek těl se nepodařilo najít. S úctou jsme je pohřbili dnes ráno," uvedl další policejní zdroj.

Dopravní nehody s četnými oběti na životech jsou v Kongu poměrně časté, na vině je špatný technický stav mnoha vozidel i silnic nebo opilí řidiči, někdy též bez potřebných znalostí. V říjnu 2018 na trase mezi Kinshasou a Matadi taktéž havarovala cisterna, při nehodě tehdy zemřelo 53 lidí. Tragickou bilanci 230 obětí měla nehoda cisterny v roce 2010.

Zdroj: ČTK
Další zprávy