Rozhodnuto, na fotbalovém Euru bude rozhodčím pomáhat Jestřábí oko

ČTK Sport ČTK, Sport
19. 4. 2016 16:38
Evropská fotbalová unie UEFA dnes oznámila, že pro finálový turnaj vybrala právě tuto technologii k určování, zda míč přešel brankovou čáru.
Jestřábí oko pomůže na Euru rozhodčím.
Jestřábí oko pomůže na Euru rozhodčím. | Foto: Reuters

Nyon - Rozhodčím bude na fotbalovém mistrovství Evropy ve Francii pomáhat kamerový systém Jestřábí oko. Evropská fotbalová unie UEFA dnes oznámila, že pro finálový turnaj vybrala právě tuto technologii k určování, zda míč přešel brankovou čáru.

Už v lednu výkonný výbor UEFA rozhodl, že na šampionátu bude využita branková technologie. Ze čtyř licencovaných systémů pak asociace zvolila ten, který využívá například tenis. Ve fotbale ho používá anglická, německá a italská liga. Objevil se i loni na mistrovství světa žen.

Kamery budou nainstalovány na všech stadionech turnaje. Zároveň budou delegováni i brankoví rozhodčí, kteří sledují, zda se míč dostal do branky a zároveň dohlížejí na dění v pokutovém území.

"Dohromady by to mělo fungovat perfektně. Brankoví rozhodčí tak nebudou muset být plně koncentrováni na brankovou čáru, ale mohou více pomáhat hlavnímu s děním ve vápně," uvedl šéf rozhodčích UEFA Piereluigi Collina.

 

Právě se děje

Další zprávy