Rozhodčí pomohl Němcům, zlobili se Portugalci po výprasku

16. 6. 2014 22:31
Portugalský trenér Paulo Bento kritizoval rozhodčího v utkání s Německem.
Za tento úder dostal Pepe červenou kartu. Trenéru Bentovi se však jeho vyloučení nezdálo. | Foto: Reuters

Salvador - Portugalský trenér Paulo Bento si po debaklu 0:4 od Německa v úvodním zápase mistrovství světa stěžoval na zaujatost rozhodčího.

Srbský sudí Milorad Mažič prý v Salvadoru stranil Německu, když v prvním poločase pískl proti týmu z Pyrenejského poloostrova penaltu a pak vyloučil obránce Pepeho.

"Zdá se, že ve dvou případech se projevila zaujatost a obě věci byly rozhodující," řekl Bento na tiskové konferenci po úvodním utkání skupiny G. Nejprve se mu nelíbil pokutový kop z 12. minuty, jemuž předcházel kontakt Joaa Pereiry s pronikajícím Mariem Götzem. "Penalta byla vynucená," prohlásil čtyřiačtyřicetiletý kouč.

Nesouhlasil ani s červenou kartou pro stopera Pepeho, který ve zkratu udeřil hlavou střelce hattricku Thomase Müllera. "Nevím, zda byl vyloučen kvůli své reputaci," narážel Bento na špatnou pověst horkokrevného obránce Realu Madrid.

K debaklu přispěly i chyby

"Neříkám, že za to mohl jenom rozhodčí. Udělali jsme chyby, nejen v obraně, ale také v síle našeho útoku," uznal Bento, jehož týmu nepomohla ani přítomnost uzdraveného kapitána Cristiana Ronalda.

"Pro nás skončil zápas o přestávce. Přestože jsme se ve druhém poločase snažili, už jsme toho moc neudělali. Německo drželo míč a ta dvě rozhodnutí nás rozhodila," konstatoval někdejší defenzivní záložník. "Kromě úvodních pěti minut jsme se nikdy opravdu nedostali do hry," doplnil Bento.

V nedělním utkání proti USA bude muset udělat několik vynucených změn v sestavě. Vedle disciplinárně potrestaného Pepeho by mohli chybět také útočník Hugo Almeida a krajní obránce Fábio Coentrao, kteří proti Německu nedohráli kvůli zraněním. "Počáteční prognózy pro ně nevypadají dobře," připustil Bento.