Damková: Boleslav měla proti Plzni kopat penaltu

Sport Sport
20. 10. 2014 20:19
Komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR na dnešním zasedání kritizovala hlavního rozhodčího Jaroslava Bílka za to, že v Mladé Boleslavi v zápase 11. kola Synot ligy s Plzní upřel penaltu.
Dagmar Damková.
Dagmar Damková. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha- Komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR na dnešním zasedání kritizovala hlavního rozhodčího Jaroslava Bílka za to, že v Mladé Boleslavi v zápase 11. kola Synot ligy s Plzní upřel penaltu.

Její předsedkyně Dagmar Damková uvedla, že Bílek měl za faul hostujícího Radima Řezníka na Daniela Bartla nařídit pokutový kop.

"Jednalo se o nedovolený zákrok - vražení do soupeře. Řezník však neměl být vyloučen, protože zákrokem nezmařil zjevnou brankovou příležitost a faulovaný hráč už ani nemohl hrát míčem, který byl při střetu už jinde," vysvětlila Damková.

Komise dala domácímu klubu za pravdu i v případě chybně signalizovaného ofsajdu při samostatném úniku Milana Lalkoviče.

"Při úniku Lalkoviče o ofsajd nešlo. V reálu byla situace složitější na posouzení, plzeňský obránce Procházka se na poslední chvíli zastavil v pohybu k brance, aby vystavil útočníka do ofsajdové pozice, ale nestihl to. Nicméně ligový asistent rozhodčího by si s takovou situací měl poradit," domnívá se Damková.

Naopak vedoucí gól Plzně, o který se postaral Stanislav Tecl, dle komise rozhodčích z ofsajdu nepadl a asistent Marek Pilný v tomto případě postupoval správně.

"Pokud by asistent Pilný ofsajd singalizoval, určitě by padla otázka, zde tak měl učinit a nenechat hru plynout. V podobných momentech máme spíše pochopení pro to, když asistenti hraniční a těsné situace 'pustí', než aby 'alibisticky' signalizovali ofsajdy. Samozřejmě nemůže jít o metr…,“ dodala šéfka Komise rozhodčích.

 

Právě se děje

Další zprávy