Damková: Boleslav měla proti Plzni kopat penaltu

Sport Sport
20. 10. 2014 20:19
Komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR na dnešním zasedání kritizovala hlavního rozhodčího Jaroslava Bílka za to, že v Mladé Boleslavi v zápase 11. kola Synot ligy s Plzní upřel penaltu.
Dagmar Damková.
Dagmar Damková. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha- Komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR na dnešním zasedání kritizovala hlavního rozhodčího Jaroslava Bílka za to, že v Mladé Boleslavi v zápase 11. kola Synot ligy s Plzní upřel penaltu.

Její předsedkyně Dagmar Damková uvedla, že Bílek měl za faul hostujícího Radima Řezníka na Daniela Bartla nařídit pokutový kop.

"Jednalo se o nedovolený zákrok - vražení do soupeře. Řezník však neměl být vyloučen, protože zákrokem nezmařil zjevnou brankovou příležitost a faulovaný hráč už ani nemohl hrát míčem, který byl při střetu už jinde," vysvětlila Damková.

Komise dala domácímu klubu za pravdu i v případě chybně signalizovaného ofsajdu při samostatném úniku Milana Lalkoviče.

"Při úniku Lalkoviče o ofsajd nešlo. V reálu byla situace složitější na posouzení, plzeňský obránce Procházka se na poslední chvíli zastavil v pohybu k brance, aby vystavil útočníka do ofsajdové pozice, ale nestihl to. Nicméně ligový asistent rozhodčího by si s takovou situací měl poradit," domnívá se Damková.

Naopak vedoucí gól Plzně, o který se postaral Stanislav Tecl, dle komise rozhodčích z ofsajdu nepadl a asistent Marek Pilný v tomto případě postupoval správně.

"Pokud by asistent Pilný ofsajd singalizoval, určitě by padla otázka, zde tak měl učinit a nenechat hru plynout. V podobných momentech máme spíše pochopení pro to, když asistenti hraniční a těsné situace 'pustí', než aby 'alibisticky' signalizovali ofsajdy. Samozřejmě nemůže jít o metr…,“ dodala šéfka Komise rozhodčích.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Dálnice D8 je kvůli nehodě uzavřená, jeden vůz skončil v příkopu, čtyři lidé jsou zranění

Dálnice D8 je na 42. kilometru ve směru na Německo zavřená kvůli nehodě automobilu, který se převrátil přes střechu a skončil v příkopu. Komunikace bude policejního webu uzavřená zhruba do 21:00. Čtyři lidé jsou lehce zraněni, řekl mluvčí krajské záchranné služby Prokop Voleník.

"Osoby odvezla záchranná služba do nemocnic," doplnil mluvčí. Na místě podle něj zasahoval také vrtulník letecké záchranné služby, který se vrátil prázdný zpět na základnu.

Zdroj: ČTK
před 15 minutami

Kandidátku ČSSD na jihu Moravy opustilo 14 lidí poté, co vedení strany dosadilo na pozici lídra Romana Onderku místo jihomoravského předsedy Štefana.

Zdroj: ČTK
Další zprávy