Rosický selhal: Nedal penaltu a Arsenal přišel o výhru

Sport Sport, Red Spo
18. 9. 2010 20:55
Tottenham - Wolves 3:1, Sunderland - Arsenal 1:1

Londýn - Český fotbalista Tomáš Rosický neproměnil v utkání čtvrtého kola Premier League penaltu a jeho Arsenal nakonec jen remizoval na hřišti Sunderlandu 1:1.

Selhání českého reprezentanta přišlo pro londýnský celek nejméně vhod. Už od třinácté minuty totiž vedl zásluhou Fabregase. Španělský záložník se ovšem v devětadvacáté minutě zranil a na jeho místo příšel právě Rosický.

Manchester dostal dva góly v nastavení a přišel o výhru
Těžké dny Rooneyho. Skandál a teď duel s Evertonem

Arsenal pak dlouho držel jednobrankové vedení a těžké chvíle prožíval zejména poté, co byl ještě vyloučen Song. Po jednom z následných protiútoků, ale Al-Muhamadi podrazil unikajícího Nasriho a sudí nařídil ve prospěch hostů penaltu.

Rosický však klíčový okamžik neustál a přestřelil. Selhání mohlo jeho i ostatní mrzet o to víc, když v páté minutě nastaveného času srovnal po velkém závaru na konečných 1:1 Darren Bent.

Tottenham otočil zápas s Wolves

Výhru na poslední chvíli naopak zachránil jejich londýnský rival, Tottenham.

Účastník Ligy mistrů prohrával ještě třináct minut před koncem před vlastními diváky s nováčkem z Wolverhamptonu 0:1, nicméně v samotném závěru dokázal zápas zcela otočit ve svůj prospěch a mohl po závěrečném hvizu slavit výhru 3:1.

Bylo to překvapení, když na stadionu White Hart Lane vsítil krátce před koncem první půle hostující Fletcher vedoucí gól. Fanoušici ovšem hnaly své "kohouty" vpřed a v sedmasedmdesáté minutě se dočkali srovnání, když nařízenou penaltu proměnila čerstvá posila z Realu Madrid Rafael van der Vaart.

Tottenham proto ještě svého soupeře ještě více zatlačil a k tři minuty před koncem mohl zaplněný stadion vybouchnout radostí znovu, když obrat dokonal ruský forvard Pavljučenko. Zisk tří bodů nakonec ještě pečetil v nastaveném čase Hutton.

West Ham s Kováčem má první bod, Bednář nehrál

První bod do tabulky zaznamenal konkurenční West Ham. Kladiváři vybojovali bod na hřišti Stoke za remízu 1:1 a podílel se na ní i český záložník Radoslav Kováč, který ve dvaapadesáté minutě zápasu vystřídal na hřišti Behramiho. West Ham ovšem i nadále zůstává na poslední příčce.

Skvěle se do podvědomí fanoušků zapsala nová posila Newcastlu, Hatem Ben Arfa. Francouzský člen širší reprezentace totiž zařídil nováčkovi nečekané vítězství na půdě liverpoolského Evertonu.

Uspěl i další nováček West Bromwich Albion. I když se Roman Bednář na hřišti v duelu s Birminghamem neobjevil, vyhrál tým Roberta di Mattea 3:1.

Stoke - West Ham United 1:1