VIDEO Rosický zavinil penaltu a Arsenal vypadl

23. 9. 2014 22:40
Kanonýři hráli v úterý večer utkání 3. kola Capital One Cupu proti Southamptonu.
Podívejte se, jak Tomáš Rosický zavinil penaltu, která zahájila obrat Southamptonu v zápase anglického ligového poháru s Arsenalem. | Video: youtube.com

Londýn - Tomáš Rosický se téměř na konci září dočkal prvního startu v základní sestavě Arsenalu. Šanci ukázat se ale nevyužil, jeho tým totiž už ve třetím kole vypadl z anglického ligového poháru po domácí prohře 1:2 se Southamptonem.

Český fotbalista, kterého v dosavadní sezoně manažer Gunners Arséne Wenger absolutně přehlížel, se vešel mezi jedenáctku vyvolených a strávil na hřišti celých devadesát minut. Do statistik zápasu se zapsal penaltovým zákrokem a žlutou kartou v závěru utkání.

Kanonýři sice vedli poté, co se už ve 14. minutě prosadil chilský kanonýr Alexis Sánchez. Ještě v první půli však hosté skóre otočili. Ve 20. minutě fauloval Rosický v pokutovém území Maného a penaltu proměnil Tadič. Rozhodující gól dal krátce před přestávkou Clyne.

Francouzský kouč dal přednost většině obvyklých náhradníků. Do branky například postavil Kolumbijce Ospinu, na stopera anglického mladíka Haydena, do záložní řady věčně zraněného krajana Diabyho a do útoku Kostaričana Joela Campbella.

Patnáct sérií penalt v Liverpoolu

Neuvěřitelný zápas viděli fanoušci na Anfield Road. Liverpool postoupil přes Middlesborough až po maratónském penaltovém rozstřelu. V normální hrací době skončil zápas 1:1. Po prodloužení pak 2:2, když hosté vyrovnali z pokutového kopu ve třetí minutě nastaveného času.

Penaltový rozstřel pak trval dlouhých patnáct sérií. V prvních pěti pokusech nedali nejprve hostující Bamford a potom domácí Sterling. Další exekutoři ale proměňovali, přičemž někteří museli kopat hned dvakrát. Nakonec se neprosadil až při celkově třicáté penaltě Adomah z Middlesborough.